Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Ktoś kiedyś powiedział mi, że nie ma recepty na szczęście, tak jak nie ma jednego sposobu na życie. Szczęście jest przecież tylko stanem umysłu… Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Za mną wtorkowy ‘blue monday’ wszechczasów. Zepsuło się chyba wszystko, co mogło się zepsuć, a ja z utęsknieniem czekałam na wieczór, marząc by ten dzień się wreszcie skończył. Odizolowana od facebooka, instagrama i innych czasopochłaniaczy postanowiłam spędzić wieczór z książką. Zażyczyłam ją sobie pod choinkę i postanowiłam zawsze mieć ją blisko siebie. Kolorem przypomina mi o miejscu, w którym chcę się znaleźć jak najszybciej, a tytułem poprawia humor, gdy tylko na nią zerknę. Jest dawką inspiracji do lepszego życia,  a dzisiejszej nocy także powodem, dla którego czekałam przez 15 minut na uruchomienie się komputera, w którym prawie wszystko nie działa tylko po to,  żeby podzielić się Wami pewną refleksją.

“Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” Regina Brett. Lekcja 15.

Tak naprawdę, te cytaty to moja osobista definicja szczęścia zamknięta w cudzych słowach, więc musiałam się z Wami nimi podzielić. Natknięcie się na te słowa w książce sprawiło, że po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że – mimo chwilowych niedyspozycji – jestem szczęśliwa, bo potrafię docenić to, co mam.

“Wybieraj czas, nie pieniądze(…) Pogódź się z przeszłością . Spędzaj więcej czasu z przyjaciółmi, żyj każdym dniem, każdą chwilą(…)”

“Sekret życia to żaden sekret(…) To czekoladki(..). To uważnie słuchać (…) nie skupiać się na błędach (…) Wiedzieć, kiedy odpuścić(…) Śmiać się, kiedy jest się szczęśliwym. Płakać, kiedy jest się smutnym. Ustępować. Wkładać liściki do pudełka na drugie śniadanie. Odważyć się być innym. Niczego nie żałować (…) Upiec ciasteczka. Wagarować. Zacząć od deseru. Nosić czerwoną bieliznę.”

“To zapomnieć, o co było się złym.(…)Nosić wygodne buty. Znać imię listonosza. Wpuścić samochód na swój pas. Śpiewać kolędy w lipcu. Pójść na spacer, gdzie Cię nogi poniosą.”

“Wycieczki nad ocean. Karuzela (…) Para ciepłych rękawiczek. Flanelowa piżama. Pudełko sześćdziesięciu czterech kredek. Piosenka w Twoim sercu”

“Sekret życia to sturlać się po wzgórzu. Obrzucać się z przyjaciółmi świeżo skoszoną trawą. Śpiewać w deszczu. Dostawać pisanie odręcznie listy (…) Zadawać głupie pytania. Pomyśleć życzenie na widok spadającej gwiazdy. Nie chodzić spać w złości”

“To delikatne pocałunki, piosenki śpiewane przy ognisku. Otwarty szyberdach. Przejażdżki na wsi. Nowe skarpetki. Huśtawki z opon. Przerwa w szkole. Miseczka płatków z mlekiem przed snem. Fajerwerki”

“To cieszyć się z wygranej, nawet jeśli nie przypadła Tobie”

“Oglądać stare filmy. Siedzieć na werandzie w czasie burzy z piorunami. Chodzić boso po trawie w letni deszcz. Spróbować czegoś nowego. Nic nie robić cały dzień”

“Traktować ludzi z szacunkiem”

“Mieć świadomość konsekwencji przed faktem”

“Sekret życia to wiedzieć, że sam spełniasz swoje marzenia. Gdy idziesz za głosem serca. Wierzysz w siebie. Gdy możesz robić to, co chcesz, wtedy, kiedy chcesz. Gdy pamiętasz, kim jesteś i skąd pochodzisz.”

“Sekret życia to żaden sekret(…) To radość z tego, co już jest. Właśnie tu. Właśnie teraz”

28 pomysłów, co kupić na prezent dla Niej, dla Niego i dla Dziecka | Prezentownik Wyjątkowości 2020

Wierzę w magię drobnych upominków. Wierzę, że przemyślanym, trafionym prezentem można powiedzieć “jesteś dla mnie ważna/y, myślę o Tobie”. Dlatego dziś, kolejny rok z rzędu mam dla Was świeżutkie zestawienie Wyjątkowości, którymi można obdarować najbliższych. Prezentownik Wyjątkowości ma to do siebie, że są to wyselekcjonowane przeze mnie rzeczy, których na próżno szukać w popularnych sklepach. […]

0 komentarzy

Wielki Prezentownik Wikilistki – zbiór pomysłów na prezenty (dla dzieci i nie tylko!)

Szukasz pomysłu na trafiony prezent? Lepiej trafić nie mogłaś, wierz mi Od lat zajmuję się smartshoppingiem i przy okazji wyszukuję prezentowe perełki. W związku z tym, że przez kilka lat na blogu pojawiła się masa, ale to masa wpisów z inspiracjami na różne prezenty, postanowiłam zebrać je dla Ciebie w tym wpisie, żebyś łatwiej […]

0 komentarzy

Jaki fotelik dla dziecka 1/2/3? Tyłem do kierunku jazdy – dlaczego foteliki RWF dla maluchów? Fakty!

Bez względu na to, czy hasło “fotelik RWF” nic Ci nie mówi, czy też wydaje Ci się, że już wszystko wiesz – dla własnego sumienia przeczytaj ten tekst w całości. Wiem, że bezpieczeństwo dziecka jest dla Ciebie najważniejsze – jak dla każdego rodzica – więc merytorycznej wiedzy nigdy dość! Zatem jaki fotelik dla małego dziecka […]

50 komentarzy

Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka na jesień/zimę? Ekspert odpowiada

Mamy to! Mia chodzi, a co za tym idzie w naszym domu znów na tapecie są idealne pierwsze buty do dłuższych spacerów. Teraz, przy pierwszych kroczkach Mii, pojawił się dla mnie problem, którego nie znałam przy Wiki – zagwozdka, bowiem nie miałam wcześniej do czynienia z wybieraniem butów typowo do pierwszych kroczków na okres jesienno-zimowy. I mimo, […]

11 komentarzy

Jak skutecznie wspierać rozwój dziecka? Zobacz, czego nauczyłam się od najlepszych specjalistów

Wiesz, że do 3 roku życia mózg dziecka jest już wykształcony w 85%, a mózg niemowlęcia tworzy do 1,8 miliona nowych połączeń synaptycznych na sekundę? Że dzieci czują zapachy przed urodzeniem ( od około 28. tygodnia ciąży) i dieta mamy, a konkretnie zawarte w niej molekuły zapachowe, przyczyniają się do tego, jak chętnie dziecko będzie […]

Nie popełniaj mojego błędu… | Konkurs LOVI

Pamiętasz, jak zaczynając Projekt Wyprawka na blogu napisałam Ci, że tym razem stawiam przede wszystkim na to, by maksymalnie  ułatwić sobie życie? Mam nawet na kartce spisane podstawowe błędy, które w swoim odczuciu popełniłam przy Wiki i uzupełniając wyprawkę robiłam wszystko, by sukcesywnie eliminować prawdopodobieństwo popełnienia ich po raz kolejny. I tak sobie żyłam w tym słodkim przeświadczeniu, […]

395 komentarzy
Exit mobile version