Nie popełniaj mojego błędu… | Konkurs LOVI

Bądźmy w kontakcie

Pamiętasz, jak zaczynając Projekt Wyprawka na blogu napisałam Ci, że tym razem stawiam przede wszystkim na to, by maksymalnie  ułatwić sobie życie? Mam nawet na kartce spisane podstawowe błędy, które w swoim odczuciu popełniłam przy Wiki i uzupełniając wyprawkę robiłam wszystko, by sukcesywnie eliminować prawdopodobieństwo popełnienia ich po raz kolejny.

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

I tak sobie żyłam w tym słodkim przeświadczeniu, że przecież wszystkie jesteśmy teraz świadome, dedukowane i podchodzimy do macierzyństwa z odpowiednią dawką racjonalnego myślenia do czasu aż pokazałam na Instagramie (o tutaj) pierwsze rzeczy, które przygotowałam do szpitalnej torby, a wśród nich smoczki LOVI…i się zaczęło! Dostałam kilkanaście jak nie kilkadziesiąt wiadomości i kilka komentarzy stricte pouczających mnie o tym jaka to ze mnie zła i niedobra matka, że już do szpitala zabieram ze sobą smoczek. O zgrozo, zabieram też butelkę i laktator i to właśnie ze względu na dobro dziecka właśnie… ale wytłumaczę, bo lubimy oceniać o faktach nie mając pojęcia.

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

Zaczynając od tych nieszczęsnych smoczków, których wszyscy jak jeden lubią się czepiać. Noworodek rodzi się z potrzebą ssania, czasami ma tę potrzebę ssania tak silną, że musiałby być przy piersi cały czas, dosłownie. Ja już wiem, jak paskudnym bólem kończy się to w momencie, gdy po cesarskim cięciu w Twoich piersiach trwa jeszcze prawie susza, a nieumiejętnie ssące dziecko rani Twoje brodawki do krwi i nie zamierzam przerabiać tego po raz kolejny w imię bliżej niezrozumianej dla mnie idei. Wiem jak to jest siedzieć nocą na sali poporodowej i dosłownie płakać z bólu, który był nie do wytrzymania i z powodu tego bólu właśnie bardzo szybko porzucić karmienie piersią i nabawić się wręcz traumy. Przerobiłam to, bo w całej nieprzemyślanej modzie na wszelkie aspekty szeroko pojętego rodzicielstwa bliskości większość osób, która powinna młode mamy wspierać i edukować w zakresie naturalnego karmienia sfiksowała totalnie w imię karmienia PIERSIĄ i przestała skupiać się na tym, co w naturalnym karmieniu chyba najważniejsze.

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

Wartością jest mleko mamy, a nie sposób jego podania, prawda? Dbajmy więc o to, by ten własny pokarm móc dziecku zapewnić, a więc nie stresujmy się za bardzo, jedzmy zdrowo, a jeśli karmienie naturalne przynajmniej na początku nam nie wychodzi – wesprzyjmy się tym, co dobre i dostępne na rynku, by sobie i maleństwu pomóc. Ba! Co było dostępne już ponad 3 lata temu, gdy urodziła się Wiktoria, bo przecież już przy niej przerabiałam smoczki i butelki niezaburzające odruchu ssania od LOVI, z niejednorodną strukturą silikonu, „wydłużające się” niczym pierś mamy podczas karmienia. Już wtedy widziałam, że podanie dziecku takiego smoczka czy butelki nie wpływa negatywnie na jego umiejętność ssania piersi, szkoda tylko, że nie byłam tak mądra, by jednak od samego początku się nie poddawać i nie przerzucać prawie od razu na MM. Dziś z perspektywy czasu wiem, że gdyby położne na oddziale zamiast wręcz tępić mnie za samo wspomnienie o podanie dziecku butelki, powiedziały mi :

– Spróbuje Pani z laktatorem i butelką, rozkręci się i wtedy będzie łatwiej, każdy potrzebuje czasu…

To prawdopodobnie bym spróbowała i karmiła jakiś czas, ale nikt tego nie zrobił i ze względu właśnie na ogromny ból, płaczącą z głodu i braku możliwości ssania córkę i moje związane z tym wyrzuty sumienia, te pierwsze 48 godzin w szpitalu to dla mnie chyba najtrudniejsze wspomnienia w całym dotychczasowym macierzyństwie. Teraz już jestem mądrzejsza…

Mimo, że wciąż jestem bardzo młodą mamą, to zdecydowanie dziś dużo dojrzalszą i zdecydowanie odważniejszą w walce o własne przekonania w wychowywaniu dzieci. Dlatego ten jeden raz, pozwolę sobie tu użyć trochę rozkazującego tonu, trochę się pomądrzę, ale wierzę, że robię to dla Twojego dobra.

Żebyś nie poddała się na samym starcie jak ja 3 lata temu albo żeby początki karmienia nie kojarzyły Ci się tylko z niewyobrażalnym bólem, nie bój się spakować nawet do torby do szpitala tego laktatora, butelki czy smoczka, tylko wybierz je mądrze. Maluszek często nie umie jeszcze dobrze ssać, a laktator sprawnie poradzi sobie z rozkręceniem laktacji, dzięki czemu- nawet jeśli na początku za pomocą butelki – to będziesz mogła podawać dziecku swoje mleko.

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

Butelki i smoczki niezaburzające odruchu ssania w wyprawce warto też mieć z innego powodu – w połączeniu z laktatorem, dadzą Ci choć odrobinę niezależności, a wierz mi, że jakkolwiek byś tego od siebie nie odsuwała, właśnie przez 9 miesięcy pełniłaś głównie funkcję inkubatora, za moment przemienisz się w całodobowy bar mleczny i naprawdę warto zadbać o możliwość choć chwilowego odpoczynku od tych ról. Każda z nas potrzebuje przez chwilę pobyć tylko sobą, kobietą, tak po prostu. Każdej dobrze zrobi choćby godzinne wyjście na kawę z przyjaciółką czy na samotne zakupy. Każda kobieta, bez wyjątku, jest tym lepszą mamą im bardziej jest szczęśliwa i dobrze czuje się sama ze sobą.

A na koniec mam dla Was coś super!

Konkurs zakończony

Razem z LOVI, sponsorem konkursu, przygotowałam dla Was do wygrania aż 10 zestawów  składających się z aż 4 produktów:

  • butelka Aktywne ssanie 150 ml
  • butelka Aktywne ssanie 250 ml
  •  butelka Szklana retro (wzór do wyboru)
  • kapsuła smoczków Pride&Joy (kolor i rozmiar do wyboru)

lovi, wyprawka dla niemowlaka, wyprawka dla noworodka, wyprawka, projekt wyprawka

Wystarczy, że polubisz na facebooku LOVI Karmienie Miłością i Wikilistka a w komentarzu pod tym wpisem odpowiesz na pytanie Jak wyglądały Twoje początki macierzyństwa i karmienia, jak wspominasz ten czas?

Na Wasze odpowiedzi czekam do 16.12.2015r., a do 18.12.2015r. w tym wpisie ogłoszę wyniki

WYNIKI! 

Zestawy wędrują do :

Tatuś Marcin

Justyna Wojtycza

Beata Michalak

Ewelina Rozmus

Magdalena Grabowska

Justyna Dragon

Wdzięczna Mama Paulina

Magdalena Dyrda

Pani Nałsowa

Nefertari

Gratuluję i proszę zwycięzców o maila na blog@wikilistka.pl do dnia 22.12.2015 z tytułem „WYGRANA LOVI”, w którym znajdą się wszystkie dane do wysyłki ( z nr tel i mailem dla kuriera) oraz informacją jaki rozmiar i kolor smoczków wybieracie 🙂 

 Dla każdej młodej mamy:

fotelik rwf, fotelik tyłem, dziecko

Jaki fotelik dla dziecka? Tyłem do kierunku jazdy – dlaczego foteliki RWF dla maluchów? Fakty!

Uwierz mi, że nie chciałabyś nigdy tego przeżyć i żałować, że mogłaś w tej kwestii zrobić coś lepiej. Bez względu na to, czy hasło „fotelik RWF” nic Ci nie mówi, czy też wydaje Ci się, że już wszystko wiesz – dla własnego sumienia przeczytaj ten tekst w całości. Wiem, że bezpieczeństwo dziecka jest dla Ciebie […]

24 komentarze
jesień, dziecko, szczęście, pierwsze buty, emel

Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka na jesień/zimę? Ekspert odpowiada

Mamy to! Mia chodzi, a co za tym idzie w naszym domu znów na tapecie są idealne pierwsze buty do dłuższych spacerów. Teraz, przy pierwszych kroczkach Mii, pojawił się dla mnie problem, którego nie znałam przy Wiki – zagwozdka, bowiem nie miałam wcześniej do czynienia z wybieraniem butów typowo do pierwszych kroczków na okres jesienno-zimowy. I mimo, […]

4 komentarze
rozwój dziecka, paweł zawitkowski, warsztaty johnsons

Jak skutecznie wspierać rozwój dziecka? Zobacz, czego nauczyłam się od najlepszych specjalistów

Wiesz, że do 3 roku życia mózg dziecka jest już wykształcony w 85%, a mózg niemowlęcia tworzy do 1,8 miliona nowych połączeń synaptycznych na sekundę? Że dzieci czują zapachy przed urodzeniem ( od około 28. tygodnia ciąży) i dieta mamy, a konkretnie zawarte w niej molekuły zapachowe, przyczyniają się do tego, jak chętnie dziecko będzie […]

0 komentarzy

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close