Dziś mam dla Was zestawienie, które na pewno przyda się każdej mamie, która robi dziecku wyprawkę do szkoły / zerówki, a niektóre rzeczy także przydadzą się do przedszkola. To zestawienie kilku fajnych nowości, które już dla Was przetestowałam, ale także przede wszystkim tego, co u nas się sprawdziło przez okres zerówki i dwa lata podstawówki. Podzielę się też kilkoma refleksjami, które na pewno pomogą Wam zrobić bardziej świadomie szkolne zakupy. Lecimy!
Jaki lunchbox dla pierwszoklasisty? Lunchbox z przegródkami czy bez?
Przede wszystkim, powtarzać to będę jak mantrę – lunchbox i bidon dla dziecka to coś, na czym nie oszczędzamy, tak samo jak na dobrym plecaku czy butach/kapciach. Te elementy wyprawki szkolnej mają wpływ na zdrowie naszego dziecka. Śniadaniówka i bidon ma kontakt z żywnością, więc to ważne z czego są wykonane, czy te materiały na pewno są bezpieczne w kontakcie z żywnością, a także na jak długo dana rzecz nam posłuży. Śniadaniówka jak i bidon koniecznie muszą być „bez BPA”, to must have! Zdecydowanie polecam przy mniejszym budżecie szukać używanych, ale sprawdzonych elementów wyprawki szkolnej (w bidonach np. często można wymienić słomkę/ustnik) niż kupienie byle czego z dyskontu.
Wpisy z polecajkami na moim blogu często zawierają linki afiliacyjne – dzięki temu wiem, co lubicie, z jakich poleceń korzystacie, a sklep dzieli się ze mną drobnym procentem (średnio 5%) ze sprzedaży . WAS TO NIC NIE KOSZTUJE, bo to sklep dzieli się zyskiem, jeśli zrobicie zakupy. Mnie daje dowolność poleceń i wolność opinii, bo polecam co jak i kiedy chcę, skąd tyko chcę, dzięki czemu mogę swobodnie tworzyć dla Was takie przeglądy. A te uzbierane drobniaki pozwalają mi m.in. utrzymać bloga (tak, to kosztuje 😉 domena, hosting, programy graficzne – a to tylko kropla w morzu :). Także jeśli korzystasz z moich poleceń, będę wdzięczna, jeśli skorzystasz właśnie z linków, które są we wpisach : ) Dzięki!
TIP: Lunchbox do szkoły warto dobrać pod kątem tego, jak długo dziecko będzie w szkole, czy będzie miało tam jakiś inny posiłek, a także …ile Wasze dziecko je na co dzień. Dla przykładu – ja mam zupełnie inne śniadaniówki dla Wiki, która na kilku lekcjach ledwo zjada kanapkę i kawałek ogórka, a zupełnie inną zamówiłam do zerówki dla Mii, która absolutnie kocha jedzenie 😉
Najlepszy lunchbox do szkoły – moje typy
- Torba termiczna Rex London – przyda się nie tylko do szkoły, ale też na wszystkie wyjazdy wakacyjne, wypady na plażę itp.
- Lunchboxy b.box – zdecydowanie moi faworyci. Wersję mini (jest duża i mała wersja) zamówiłam właśnie Mii do zerówki. Jestem fanką tej marki ze względu na jakość i zastosowane rozwiązania i tutaj też się nie zawiodłam. Lunchbox ma specjalne miejsce z kawałkiem miękkiej pokrywki, gdzie zmieścimy np. jabłko w całości. Do tego przegródkę z uszczelką, do której można wlać jogurt czy hummus do owoców i nic nie wycieknie. Oprócz tego miejsce na kanapkę i wyjmowaną przekładkę. Łatwo się otwiera i zamyka, jest porządnie wykonany.
- Termos na jedzenie b.box – super sprawa, jeśli chcesz czasem dać dziecku do szkoły czy przedszkola ciepłą zupę albo po prostu obiad. Korzystaliśmy już rok temu.
- Lunchbox Split To Go Renew Sistema – to nowość, którą zamówiłam dla Wiki właśnie na krótsze lekcje. Dzieci w klasach 1-3 często mają lekcje zmianowo. W dni, kiedy mają na popołudnie, wykupiłam Wiki obiad w szkole i wiem, że w te dni wystarczy jej zabranie ze sobą minimum przekąsek czy mała kanapka. Ten konkretny mały lunchbox jest na to idealny – mały, lekki, porządny i jeszcze eko, bo wykonany z plastiku z recyklingu. I W SUPER CENIE! W ogóle Sistema to marka, której warto się przyjrzeć.
- Lunchbox ze stali nierdzewnej Adventure Lassig – staramy się ograniczać plastik, dlatego chętnie przetestowałam nowości od drugiej mojej ulubionej marki, jeśli chodzi o gadżety. Lunchboxy ze stali nierdzewnej Lassig są dostępne w dwóch wersjach: z bambusową pokrywką i z plastikową. Ten z bambusową trudniej będzie dziecku zamknąć i jest troszkę cięższy, ale ten, który pokazujemy na grafice jest super. W środku ma wyjmowaną przegródkę, a dookoła zamknięcia jest uszczelka.
Do sklepu Baby and Travel, w którym znajdziecie rzeczy m.in. B.Box i Sistema, mam dla Was dodatkową zniżkę! Wystarczy, że użyjesz kodu: wikilistka10
Jaki bidon na wodę dla dziecka do szkoły / przedszkola?
Przede wszystkim, już od kilku lat unikamy plastikowych butelek dla dzieci. Zaczęło się od szklanych butelek LOVI, kiedy Mia była maleńka, a ostatnio temat wrócił dwa lata temu przy wyprawce do szkoły. Niezmiennie wracamy tu do dwóch naszych ulubionych marek B.BOX i Lassig, w tym roku do kompletu dołączyło moje nowe odkrycie, czyli tańsza marka Sistema. Obowiązkowy element dla moich dziewczyn to też termosy / termobutelki do szkoły , bo lubią mieć zimą w szkole do śniadania ciepłą herbatę. To teraz polecajki – nasze sprawdzone i ulubione bidony na wodę do szkoły.
Najlepszy bidon na do szkoły dla dziecka – moje typy
- Sportowa butelka tritanowa b.box – tritan to coś jakby syntetyczne szkło, nietłukące i trochę lżejsze niż normalne oraz niereagujące z żywnością. Tu wersja z ustnikiem
- Bidon tritanowy ze słomką b.box – jest też ta ze słomką, to ulubieniec Mii. Ma wygodny uchwyt, można dokupić wymienne słomki więc posłuży naprawdę latami. Silikonowa osłona z dołu jest wyjmowana, dzięki czemu można ją dokładnie umyć w środku.
- Bidon termiczny ze słomką b.box – HIT! Serio, coś absolutnie świetnego na zimę, żeby dziecko wzięło sobie coś ciepłego do picia
- Bidon Hydrate Quick Flip Sistema – nowość, którą zamówiłam. Też z tritanu, oczywiście, ale sporo tańszy i już nie tak designerski. Łatwy w obsłudze, wygodna słomka.
- Termos ze stali nierdzewnej Adventure Lassig – ten termos jest w dwóch pojemnościach. Od zeszłego roku korzystamy nagminnie z tego dużego 700 ml i jest genialny! (gorąca herbata zrobiona wieczorem rano jest mocno ciepła!). Teraz zamówiłam też Wiki do szkoły pojemność 460 ml.
Jak wybrać dobry plecak na początek szkoły / do zerówki i przedszkola?
O tym, jaki jest dobry plecak do szkoły i jakie powinien mieć cechy plecak do szkoły dla pierwszoklasisty napisałam już we wpisie z wyprawką do pierwszej klasy. (klik) Sprawdza się absolutnie każde zdanie i jeśli zmienimy Wiki plecak do trzeciej klasy to tylko dlatego, że jednak z jednorożców wyrasta się szybciej niż myśleliśmy 😉 Dlatego do szkoły niezmiennie polecam takie jak 4. i 5. z planszy – Coolpack, może Back Up. Pamiętajcie, że w przypadku szkolniaków wybieramy najpierw odpowiedni pod względem zdrowia kręgosłupa plecak, a dopiero później dziecko wybiera sobie wzór 🙂
Jeśli zaś chodzi o plecak do przedszkola czy zerówki to mam kilka hitów i nowości, o których chcę Wam opowiedzieć.
Najfajniejsze plecaki do szkoły, zerówki i przedszkola – moje typy
- Mini plecak About Friends Lassig – jest malutki i bardzo lekki, nada się już na rozpoczęcie przygody z przedszkolem choćby do noszenia pluszaka, ale że Miśka go sobie wymarzyła do zerówki to sprawdziłam i nieduża śniadaniówka i bidon też się zmieszczą 😉
- 2w1 plecak i walizka na kółkach About Friends Lassig – to jest super opcja właśnie dla dziecka 5-6 lat. Stelaż można od plecaczka całkowicie odpiąć i mamy trochę większy i bardzo leciutki plecak. Myślę, że jeśli realnie dziecko nie zabierałoby ze szkoły do domu podręczników to do samych zeszytów, piórnika i śniadania w pierwszej klasie się sprawdzi, a w opcji na kółkach jest fajną prywatną walizką małego podróżnika.
- Mini plecak Tipi Lassig – to mój faworyt jeśli chodzi o malutkie plecaczki. Ma termoizolacyjną kieszeń na dole na kanapki. Jest malutki, ale bardzo pojemny. Mamy zielony i używamy dobre 2 lata na większość wyjść z domu!
- Plecak Spiner Panda CoolPack to już jedna z opcji dobrego plecaka dla dziecka do szkoły
- Plecak BackUP Magic Stone tu inna propozycja, przyjrzałam się plecakom tej marki ostatnio dokładnie i wyglądają naprawdę porządnie.
- Plecak LED Bobby CoolPack – najmniejsza wersja plecaczka LED Coolpack „bobby” będzie idealna właśnie do zerówki. Pomieści nawet dużą śniadaniówkę, bidon i pluszaka, a wciąż jest mały, lekki i wygodny (i dzieci kochają te światełka).
Miśka od wczoraj myśli, która opcja 1-2-3 czy 6 będzie najlepsza i ostatecznie stwierdziła, że będzie nosić wszystkie na zmianę ; )
„Przydasie” do szkolnej wyprawki – co fajnego ucieszy dziecko i przyda się do szkoły?
Wyprawka szkolna – co warto kupić?
- Szczotka do włosów Lisek Janod – przyda się każdej dziewczynce, a do tego marka Janod wypuściła w tym roku przepiękną okołoszkolną i papierniczą kolekcję, zerknijcie sobie koniecznie!
- Plakaty edukacyjne np. z alfabetem i tabliczką mnożenia z serii SmartEDU – autorskie plakaty, które stworzyłam kiedyś dla mojej córki. Dziś już prężna kategoria SmartEdu w naszym sklepie z plakatami, która rośnie w siłę – niedawno dodaliśmy układ słoneczny i ułamki, a szykują się kolejne nowości
- Ołówki z gumką Fantastyczni Przyjaciele Ooly – przepiękny drobiazg, który cieszy małych ludzi 🙂
- Notatnik z gumką Lisek Janod – piękny zeszyt na szkolny pamiętnik
- Plastry opatrunkowe 30 szt. Rex London – te plasterki są super! A wygodny pojemniczek służy mi zawsze jako mini mini apteczka do torebki nawet na krótkie wyjścia
- Pachnące gumki Rex London – kolejny drobiazg cieszący małych ludzi
- Wkładki edukacyjne do zeszytów z serii SmartEDU – hit z naszego sklepu! Miniaturowe wersje plakatów SmartEdu w wydaniu wodoodpornych wkładek do zeszytów, dzięki czemu dzieci w szkole mogą w dowolnym momencie zerknąć na to, jak napisać pisaną literę czy też na tabliczkę mnożenia. Moja córka nie rusza się bez wkładki do szkoły 😉
- Piórnik owalny Milan – w tym akurat spodobał mi się wzór, ale chciałam Wam go pokazać, bo ten typ piórnika (taka usztywniana saszetka z klapką w środku i otwierana w ten właśnie sposób) finalnie sprawdza nam się najlepiej: zarówno w domu jak i w szkole (PS. Zostawiam tu link do Smyka online, poszukajcie sobie, bo w wielu przypadkach są naprawdę konkurencyjne ceny!)
- Długopis wymazywalny Myszka Miki – niezbędnik w piórniku ucznia. Szybko można poprawić każdą notatkę
Mam nadzieję, że skorzystacie z naszych poleceń 🙂 Pamiętajcie, ze zawsze chętnie zobaczę, z czego, co polecałam korzystałyście – można np. użyć na IG #WikilistkaPoleca i tam Was znajdę, żeby przybić piąteczkę. Do września już niedługo, wszystkie damy radę 😉 Napisz koniecznie w komentarzu, co z tego zestawienia spodobało Ci się najbardziej 🙂
Świetny przegląd! My powoli myślimy o dodatkowym bidonie termicznym na różne wycieczki itp. Tak na co dzień córka ma bardzo fajny bidon 400ml ze starpak i też jesteśmy z niego zadowoleni 🙂
Bardzo ciekawy artykuł! Zgadzam się ze stwierdzeniem, że wszystkie te rzeczy wymagają dostosowania do potrzeb dziecka. Nie ma co kupować na „chybił trafił” bo może okazać się kompletnie nieużyteczne.
Świetne zestawienie, też jestem fanką b.boxa ? u nas jeszcze super sprawdzają się butelki termiczne Pura. Muszę się też bliżej przyjrzeć marce Sistema, jakoś zawsze kojarzyła mi się z marketową jakością… A nie wiesz może czy plecak Tipi od Lassig jest też w chłopięcej wersji?
jest zielony i różowy 🙂 ale nie wiem czy jest opcja zielony + tipi 😉
Aż trudno uwierzyć w to, że rok szkolny rozpocznie się już za chwilę… Zestawienie bardzo fajne, chętnie skorzystam. 🙂