Przydatne aplikacje w moim telefonie

Wiecie jak długo wzbraniałam się przed posiadaniem smartfona ? Wierzcie mi lub nie , ale był czas, kiedy bałam się telefonu z dotykowym ekranem…a teraz nie wyobrażam sobie bez niego życia, ale o tym nie dziś, bo o tym jakim wybawieniem jest dla mnie porządny telefon będzie inny wpis. Dziś pokażę Wam, jakich aplikacji zainstalowanych w mojej Xperii Z2 używam na co dzień i opowiem Wam, za co je uwielbiam. Choć nie ma ich wiele, to ułatwiają życie.

Przydatne aplikacje dla rodziców

NIEZBĘDNE

1. Google Keep – aplikacja , którą pokazała mi moja siostra i która z miejsca zdeklasowała wszystkie wcześniejsze, z których korzystałam. W jednym miejscu mogę stworzyć listę zakupów, listę “to do”, wypisać pomysły na posty, zapisać sobie jakąś ważną informację w formie zdjęcia itp. Świetną opcją dla mnie jest to, że listy mogę pooznaczać różnymi kolorami. Można też ustawić przypomnienie o konieczności wykonania danej czynności . Dodatkowo aplikacja dostępna jest też w wersji internetowej, dzięki czemu możemy mieć podgląd na nasze listy nie tylko z telefonu, ale także np. siedząc przy komputerze. Choć korzystam z Google Keep od niedawna to zdecydowanie awansowała ona na tę najulubieńszą.

2. Notepad – notatnik dla Androida. Przejrzysty i prosty w obsłudze. Ja używam go głównie do spisywania zdań do nowych postów, gdy najdzie mnie wena wtedy, gdy nie mam dostępu do komputera lub zwyczajnie nie chce mi się go włączać, a także jako elektronicznego notesiku, po którym Wiktoria może sobie rysować, gdy znudzi jej się wszystko dookoła.

3. Jak dojadę. Poruszacie się komunikacją miejską? W takim razie to jest aplikacja niezbędna w Waszym telefonie. Na tym mogłabym skończyć. Nie wyobrażam sobie poruszania się nawet po Toruniu bez dostępu do jakdojadę, a co dopiero wtedy, gdy np. czeka mnie podróż do Warszawy ( właśnie – z kim się zobaczymi na Blogowigilii?) . Wpisuję skąd dokąd chcę jechać i otrzymuję konkretną informację z jakiego przystanku, jakimi autobusami/tramwajami mam jechać, gdzie się przesiąść, ile czasu mi to zajmie itd. Klasyczny niezbędnik.

4. Promocje w telefonie, czyli gazetki z większości sklepów w jednym miejscu. Już pominę fakt, że to jest mega oszczędność papieru i oszczędzamy w ten sposób środowisko, ale dla mnie posiadanie tej aplikacji w telefonie to jest takie ułatwienie, którego nie sposób nie docenić. Najczęściej przeglądam ją, gdy przemieszczam się autobusami – czyli w tzw. “międzyczasie”. Wrzucam do Google Keep zrzuty ekranu z tym, co mnie interesuje w danym sklepie, żeby wieczorem na spokojnie spisać listę zakupów. Zdarza się też, że dzięki temu, że akurat w autobusie przejrzałam gazetkę, wchodzę do sklepu po drodze i udaje mi się coś kupić w mega promocji.

ZDJĘCIA I OBRÓBKA

1. Instagram – bywam tam kilka (naście?) razy dziennie i to właśnie w formie tych niepozornych kwadratów możecie podglądać naszą codzienność.  To tam rozdaję serduszka aprobaty i to właśnie tam coraz częściej lądują zdjęcia porównawcze, gdy mam jakiś dylemat z cyklu “którą kurtkę wybrać” . Uważajcie, bo to wciąga !

2. VSCO – taka mini wersja Photoshopa na telefon. To właśnie w vsco najczęściej poprawiam zdjęcia robione telefonem. Nakładam gotowe filtry, rozjaśniam, ściemniam, zmniejszam nasycenie itd.

3. Candy Camera – to również aplikacja do obróbki zdjęć, a właściwie do robienia sobie lepszego selfie. Ja wykorzystuję ją głównie do dodawanie efektów świetlnych i tekstu do zdjęć, bo kwestia obróbki zdjęć zdecydowanie lepiej wychodzi mi w VSCO.

4. Insta Square Marker – znacie Instagram, prawda? A jak często mieliście problem, bo  sam Insta automatycznie z każdego zdjęcia robił kwadrat i przez to niejednokrotnie traciło ono cały swój urok ? Dzięki Insta Square Marker ten problem znika i możemy wrzucać na Instagram dowolne zdjęcia. Wybawienie. “Muszęmieć” do kompletu z Instagramem. PS. Na zdjęciu efekt keratynowego prostowania wykonanego w domu, tak się zastanawiam – napisać Wam post o tym ?

5. Insta Frame –  prosta i intuicyjna aplikacja do szybkiego tworzenia kolaży ze zdjęć, które chcemy wrzucić na Insta. Bardzo często lepiej opublikować jeden kolaż niż wrzucać 10 zdjęć po kolei i spamować znajomym tablicę.

INNE

1. Pinterest – wiecie na ile godzin można przepaść poszukując inspiracji na Pintereście ? Ten portal zdaje się nie mieć końca, dlatego, gdy siadam do normalnej wersji przed komputerem staram się zawsze ustawić sobie budzik. Posiadanie mobilnej wersji moich tablic w telefonie pozwala mi na szybkie przejrzenie nowości z tablic , które obserwuję i przepinowanie zdjęć do siebie bez obawy, że przepadnę na długie godziny ( no w końcu nie będę przecież jeździć autobusem w kółko, kiedyś wysiąść muszę ; ) ) .

2. Youtube –  no cóż… ratuje mnie, gdy komputer numer jeden okupuje Ł., ja muszę pilnie coś zrobić przy pseudokomputerze nr2, a Mała ma akurat fazę pt: ” nawet nie waż się nie patrzeć na mnie choćby przez sekundę!”… Mam taki sprawdzony sposób na to, by w każdych warunkach zapewnić sobie kilkanaście minut świętego spokoju. Otóż moi drodzy – włączam dziecku prezentacje nowości zabawkowych z ulubionymi postaciami z bajek. Wiem, jestem złą matką… ale czasem naprawdę muszę zrobić coś, czego z krzyczącym do ucha dzieckiem zwyczajnie zrobić się nie da. Poza tym, nawet najgorszą czarną rozpacz mojej córki jest w stanie ostatnio zakończyć założenie jej spódniczki i włączenie “Loca” Shakiry, tak więc ten zestaw awaryjny trzymam w torebce na wszelki wypadek.

Teraz czas na Was ! Czekam na komentarze z Waszymi sprawdzonymi aplikacjami, które śmiało możecie mi polecić, bo wiem, że wciąż jestem daleko w tyle w tym temacie, a chętnie ułatwię sobie życie.

28 pomysłów, co kupić na prezent dla Niej, dla Niego i dla Dziecka | Prezentownik Wyjątkowości 2020

Wierzę w magię drobnych upominków. Wierzę, że przemyślanym, trafionym prezentem można powiedzieć “jesteś dla mnie ważna/y, myślę o Tobie”. Dlatego dziś, kolejny rok z rzędu mam dla Was świeżutkie zestawienie Wyjątkowości, którymi można obdarować najbliższych. Prezentownik Wyjątkowości ma to do siebie, że są to wyselekcjonowane przeze mnie rzeczy, których na próżno szukać w popularnych sklepach. […]

0 komentarzy

Wielki Prezentownik Wikilistki – zbiór pomysłów na prezenty (dla dzieci i nie tylko!)

Szukasz pomysłu na trafiony prezent? Lepiej trafić nie mogłaś, wierz mi Od lat zajmuję się smartshoppingiem i przy okazji wyszukuję prezentowe perełki. W związku z tym, że przez kilka lat na blogu pojawiła się masa, ale to masa wpisów z inspiracjami na różne prezenty, postanowiłam zebrać je dla Ciebie w tym wpisie, żebyś łatwiej […]

0 komentarzy

Targi KIDS TIME 2016 – czyli nowości na rynku gadżetów i akcesoriów dla dzieci moim okiem

Gdybyś zapytała mnie w ubiegłą środę, czy jadę na targi Kids Time do Kielc, kazałabym Ci się puknąć w czoło. Co prawda, gdzieś tam mignęło mi na skrzynce zaproszenie na to wydarzenie, ale mądra ja (która to część poczty sprawdza karmiąc Mię nad ranem) uznałam, że nie opłaca mi się kompletnie jechać 500 km w […]

31 komentarzy

Wyprawka dla noworodka – HITY, których nie może Ci zabraknąć!

Choć nasza codzienność we czwórkę wciąż odbiega od perfekcji to jest coraz lepiej, w dużej mierze dzięki kilku gadżetom z wyprawki Mii, które bardzo, ale to bardzo ułatwiają nam życie. Oczywiście jak to zwykle bywa, okazało się, że przydatność bądź nieprzydatność wielu rzeczy zweryfikowała praktyka, bo choć możemy zakładać, że drugie dziecko będzie podobne do tego […]

10 komentarzy

Sprawne małe rączki – nasze hity | Bawię się z Edukatorkiem – gry edukacyjne

Sprawność małych rączek i paluszków, czyli tzw. motoryki małej ma niebagatelny wpływa na ogólny rozwój naszych dzieci. To między innymi codzienne ćwiczenie umiejętności chwytania, przeplatania czy nawlekania ma pośredni wpływ na późniejszą łatwość w nauce ‘poważniejszych’ rzeczy, takich jak choćby pisanie. My praktycznie każdego dnia lepimy, malujemy, rysujemy, nawlekamy i wykonujemy milion innych czynności usprawniających […]

18 komentarzy
Exit mobile version