Dinopark Malbork – jak pokazałam dzieciom ruchome dinozaury i smoki?

Bądźmy w kontakcie

Choć parków dinozaurów w Polsce mamy wiele, to ten, o którym chcę Ci dziś odpowiedzieć jest na tyle wyjątkowy, że od przekroczenia jego progów wiedziałam, że poświęcę mu osobny wpis na blogu.

Nie dość, że ten park dinozaurów sam w sobie jest godny uwagi, to jeszcze dodatkowo znajduje się niedaleko Trójmiasta, a to atrakcji z mojego regionu szukacie tutaj najczęściej.

DINOPARK MALBORK – PARK RUCHOMYCH DINOZAURÓW I SMOKÓW

Trafiłam na niego zupełnie przypadkiem, oglądając stories kogoś, kto akurat tam był. Pokazałam je Łukaszowi i wiedzieliśmy, że obowiązkowo musimy zabrać tam dziewczynki.

Głównym wyróżnikiem Dinoparku na tle innych parków dinozaurów w Polsce jest fakt, że dinozaury (i smoki – o tym dalej) są tam ruchome! I to wierzcie mi, nie są byle jak i mocno mechanicznie kiwające głową figurki, ale ruszają się w tak realistyczny sposób, że można dostrzec poruszające się „oddychające” brzuchy, mrugające powieki czy poruszanie paluchami i ogonem. Do tego ruchome są wszystkie eksponaty, a nie tylko 2 czy 3 wybrane. Dziewczynki były zachwycone i naprawdę im się podobało.

dinopark Malbork, park ruchomych dinozaurów i smoków

dinopark Malbork, park ruchomych dinozaurów i smoków

dinopark Malbork, park ruchomych dinozaurów i smoków

dinopark Malbork, park ruchomych dinozaurów i smoków

dinopark Malbork, park ruchomych dinozaurów i smoków

dinopark Malbork, park ruchomych dinozaurów i smoków

Dinopark – ścieżka edukacyjna

Dla starszych dzieci przy każdym z eksponatów jest tabliczka z nazwą, miejscem występowania i ważnymi informacjami na temat tego gatunku. My czytaliśmy Wiki tylko jakieś najciekawsze, łatwe do zapamiętania informacje, ale ona sama później z ciekawości jeszcze czytała z Ting’iem swoją książkę o dinozaurach.

Dinopark – dla młodszych dzieci – plac zabaw

Mniej więcej w połowie ścieżki edukacyjnej znajduje się miejsce na przerwę – toalety (naprawdę czyste i dobrze utrzymane, bezpłatne), mini bar i lody oraz świetny, naprawdę bardzo fajny plac zabaw.

plac zabaw, dinopark

Plac zabaw jest duży, dostosowany dla dzieci w różnym wieku i bardzo różnorodny. Uwielbiam tego typu konstrukcje, które pomagają dzieciom pokonywać ich własne granice i rozwijać umiejętności – Miśka weszła sama i zjechała z najwyższej zjeżdżalni! Podłoże placu wyłożone jest bezpiecznym tartanem, a całość wydała mi się naprawdę dobrze zaprojektowana.

Oprócz placu zabaw w strefie odpoczynku znajdziecie też ławki i stoliki, by wygodnie coś zjeść, a także ogromną piaskownicę, w której można bawić się w archeologów i odkopywać szczątki dinozaurów. Tuż obok jest też dmuchany zamek do skakania, do którego wstęp również jest w cenie biletu.

DINOPARK MALBORK – kraina zabawy i park linowy

Sama ścieżka edukacyjna z ruchomymi dinozaurami oraz świetny plac zabaw to nie jedyne atrakcje, które znajdziecie w Dinoparku w Malborku. Po drugiej stronie „dziedzińca” z gastronomią, znajduje się bowiem Kraina Zabawy, a kawałek dalej park linowy i dmuchańce.

Atrakcje w Krainie Zabawy są dodatkowo płatne, my zdecydowaliśmy się spróbować rajdu bomberami – zabawa była przednia. Oprócz nich na terenie parku można także popływać pontonami w kształcie łabędzia, pelikana lub kaczki, skorzystać z kolejki, karuzeli, a także takich atrakcji jak kino 5D, laserowy tor przeszkód czy laserowa strzelnica.

Korzystanie z parku linowego jest w cenie biletu, natomiast dmuchańce są płatne 5 zł za 15 minut, więc bardzo znośnie, a zabawa dla dzieci gwarantowana. W parku linowym są 3 ścieżki – dla najmłodszych dzieci, dla trochę starszych i ta najtrudniejsza, nawet dla dorosłych.

Pokazy animatroniczne

My co prawda załapaliśmy się tylko na kawałek tego przedstawienia, ale trzeba przyznać, że pokazanie dzieciom niemal żywego dinozaura, reagującego na słowa itp. to niebywała atrakcja. Kolejny powód, dla którego moim zdaniem warto tutaj przyjechać.

Mini zoo i wioska neandertalska

Na terenie dinoparku – parku ruchomych dinozaurów i smoków w Malborków znajduje się też całkiem dobrze zorganizowane mini zoo. Moim zdaniem duże lepsze, niż w większości ogrodów zoologicznych, ponieważ dzieci mają możliwość naprawdę z dość bliska zobaczenia zwierzaków. Do tego częścią mini zoo jest wioska neandertalska z figurami, które pomogą dzieciom zrozumieć, jak bardzo ewoluowaliśmy jako ludzie na przestrzeni lat.

DINOPARK MALBORK – INFORMACJE PRAKTYCZNE

Na koniec zbiór najważniejszych informacji praktycznych, które na pewno przydadzą się Wam w planowaniu wycieczki do Dinoparku.

Sam park znajduje się w środku niewielkiego lasu, dzięki czemu nawet w upalny dzień jest tam przyjemnie, a drzewa częściowo chronią także przed deszczem.

My spędziliśmy w parku ok. 4 godzin, z czego +/- 2,5 godziny zajęła nam ścieżka edukacyjna i plac zabaw, a pozostały czas poświęciliśmy na spałaszowanie gofra i zabawy w parku linowym. Jeśli macie starsze dzieci, ścieżka edukacyjna może zająć trochę dłużej, ze względu na czytanie tablic.

Na terenie parku są na pewno jest przewijak w toaletach przy wejściu, a dodatkowe toalety znajdują się pośrodku ścieżki edukacyjnej przy placu zabaw.

Na miejscu w cenie biletu do wypożyczenia są dinowózki, w których zmieści się dwójka dzieci (coś podobnego do wózków w zoo, tylko przypominające jaja dinozaura), ale dacie radę przejechać też większością spacerówek.

Oferta gastronomiczna w Dinoparku to standard tego typu miejsc – osobiście nie testowaliśmy nic poza gofrem, bo jednak wolę lepszej jakości jedzenie niż frytki i nuggetsy niewiadomego pochodzenia, ale w razie czego z głodu nie padniecie : ) Za to kilka osób na miejscu polecało nam „Bistro na fali” po Kuchennych Rewolucjach. Jest tam podobno bardzo smacznie – dajcie znać, jeśli to zweryfikujecie.

DINOPARK – koszt biletów

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, a bilet rodzinny 2+1 kosztuje 71 zł, więc moim zdaniem optymalnie jak na ilość atrakcji. Szczegółowy cennik znajdziecie TUTAJ. 

Widzę też właśnie na stronie, że w sezonie odbywa się także cykliczne nocne zwiedzanie (od 20:00) . Patrząc po zdjęciach, to musi być nielada atrakcja… chyba wybierzemy się tam jeszcze raz, tym razem może ze znajomymi! 🙂


Z roku na rok odkrywamy coraz więcej ciekawych miejsc dla dzieci w Polsce. Park ruchomych dinozaurów i smoków „Dinopark” w Malborku na pewno warto ją wziąć pod uwagę, planując pobyt w Trójmieście i okolicach. Jednak tylko jedna z wielu propozycji na spędzenie fajnego, rodzinnego dnia – my wciąż poszukujemy nowych i będę je Wam pokazywać, najpierw na żywo na stories na naszym Instagramie (żeby oglądać codzienne stories, trzeba w aplikacji zaobserwować @wikilistka, a później kliknąć w okrągłe zdjęcie profilowe: )), a najciekawsze trafią też tutaj, na bloga. Jeśli masz jakieś takie miejsce godne polecenia, koniecznie podziel się nim w komentarzu. Z przyjemnością odkrywam takie punkty na mapie : ) 

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close