Książka dla dziecka – nasze TOP3. Biblioteczka Trzylatki #1

Bądźmy w kontakcie

Zaczęłyśmy jakiś czas temu kompletować książki, które zaspokoją potrzebę wiedzy mojej Małej Ciekawskiej i wciąż poszukujemy coraz to fajniejszych propozycji tłumaczących świat najmłodszym. Dzisiaj więc na blogu początek nowego cyklu o książkach z biblioteczki Wiki, który jednocześnie jest pierwszym wpisem w ramach przedświątecznych inspiracji. Choć mam w tym roku zaplanowane też przeglądy świąteczne, to będzie ich mniej, bo większość z zeszłego roku jest aktualna, dlatego w tym roku postawiłam pokazanie Wam książek, zabawek i rozwiązań, które najlepiej sprawdziły się u nas w ostatnich miesiącach. 

książka dla dziecka, książki dla dzieci

cudna półeczka biblioteczka – Bambooko <3 

Przychodzi taki czas w życiu każdego rodzica, kiedy pytania „a co to, a dlaczego, a po co , a jak?” słyszymy kilkadziesiąt (kilkaset?!) razy dziennie. U nas ten okres pojawił się mniej więcej na przełomie 2 i 3 roku życia Wiki, kiedy miała już opanowaną pokaźną gamę słownictwa, potrafiła całkiem nieźle nazywać otaczający ją świat, więc uznała, że nadeszła pora, żeby go zrozumieć.

KSIĄŻKA DLA DZIECKA – NASZE TOP3

„Ciało” Obrazki dla maluchów wyd. Olesiejuk – pierwsza taka książeczka, od której zaczęło się ogromne zainteresowanie Wiktorii zasadami działania ludzkiego ciała. To jest kartonowe wydanie, więc odpada strach przed ewentualnym podarciem ją przez maluszka. W całej serii jest 25 tytułów – np. Dzień Malucha, Życie w Mieście, Dom i mieszkanie, Czekamy na Dzidziusia – a dobrze szukając można je kupić już za 7-8 zł. Kupiłam ją, kiedy Mała miała może z rok i tak się kurzyła aż do momentu, kiedy pewnego dnia zaczęłyśmy ją czytać po kilka razy dziennie. Trafiła z powrotem na półkę dopiero, gdy Wiki właściwie znała ją na pamięć i gdy ja czytałam i opowiadałam, powtarzała za mną słowo w słowo. Wtedy uznałam, że czas na jakąś ambitniejszą pozycję.

ciało, książka dla dziecka, książki dla dzieci

pierwsza encyklopedia, ciało człowieka, książka dla dziecka, książki dla dzieci

Pierwsza Encyklopedia „Ciało Człowieka” i „Zwierzęta” wyd.Foksal – seria, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia podczas którejś z wizyt w Empiku. Jest ślicznie wydana, w bardzo szczegółowy – jednocześnie realny, ale też przystosowany dla dziecka – sposób opisuje mnóstwo aspektów dotyczących danej tematyki, która interesuje malucha. Moim zdaniem rozbudza dodatkowo ciekawość danym temacie, bo podsuwa odpowiedzi, na pytania, na które pewnie jako rodzice byśmy nie wpadli, a dzieci ich nie zadają, bo mają jeszcze za małą wiedzę, żeby w taki sposób połączyć fakty.

pierwsza encyklopedia, zwierzęta, książka dla dziecka, książki dla dzieci

pierwsza encyklopedia, zwierzęta, książka dla dziecka, książki dla dzieci

pierwsza encyklopedia, zwierzęta, książka dla dziecka, książki dla dzieci

pierwsza encyklopedia, zwierzęta, książka dla dziecka, książki dla dzieci

Świetną opcją są „sprawdziany” na końcu każdego rozdziału, które pomagają usystematyzować wiedzę dzięki powtórkom.

pierwsza encyklopedia, zwierzęta, książka dla dziecka, książki dla dzieci

Dodatkowo coś, co mnie urzekło – Pierwsza Encyklopedia jest skonstruowana w taki sposób, że pozwala na ogromne poszerzenie słownictwa naszej pociechy przy jednoczesnym zrozumieniu znaczenia danych wyrażeń, dzięki temu, że są one zilustrowane przez obrazki.

pierwsza encyklopedia, zwierzęta, książka dla dziecka, książki dla dzieci

Jak dla mnie ta seria to absolutny HIT i powinna być wpisana na listę prezentów – do kalendarza, Mikołajkowych czy Gwiazdkowych – każdego przedszkolaka. W serii są jeszcze „Pojazdy” i „Mój Dzień”, standardowa cena w księgarniach to okolice 30 zł, ale np. TUTAJ znajdziecie je już za 19 zł. 

O MIKOŁAJU DLA CIEKAWSKICH

„Święty Mikołaj” wyd. Olesiejuk – Książka kupiona rok temu, jeszcze w Toruniu, jakoś tak całkiem przy okazji i bez większego przekonania, a która to wybawiła mnie w tym roku, gdy zaczął się sezon na pytania o Mikołaja. Z milionem obrazków, całkiem niezłą historyjką, setkami „faktów”, na które raczej bym nie wpadła. Jest przedszkole dla dzieci Elfów prowadzone przez Panią Mikołajową, gdy Elfy pracują, są dodatkowe przyczepy do sań na prezenty, jest kapsuła z dodatkowym centrum zarządzania, a w sekretariacie świętego Mikołaja siedzą elfy-sekretarki segregujące listy i przyjmujące telefony rodziców o ewentualnej zmianie miejsca przebywania dziecka podczas Świąt („Mamoooo, a jak pojedziemy do Dziadka to Mikołaj mi nie przywiezie prezentu, bo to psecies nie ten adres!”). Do tego cena książki to całe zacne 8 złotych, pomimo twardej oprawy i ponad 120 stron. POLECAM! Ja kupowałam stacjonarnie, ale widzę, że na Aros.pl też jest, O TUTAJ. 

święty mikołaj, olesiejuk, książka dla dziecka, książki dla dzieci

święty mikołaj, olesiejuk, książka dla dziecka, książki dla dzieci

PS. Dla uściślenia – być może te książki są też w innych księgarniach, ja w przypadku książek zazwyczaj linkuję Wam Aros.pl, bo to właśnie tam robię comiesięczne książkowe zakupy oszczędzając jakieś 30% w stosunku do cen „sugerowanych” w większości stacjonarnych księgarni, a też większość nowych tytułów, które pojawiają się na półkach Empiku udaje mi się tam znaleźć, dlatego – POLECAM:) Jeśli macie inne internetowe dyskonty (nie tylko książkowe), do których warto zaglądać to linkujcie mi w komentarzach śmiało tak samo jak książki, które są hitami biblioteczek Waszych pociech – przygotowania do Kalendarza Adwentowego u nas już na ostatniej prostej, a że zawsze przeważają w nim książki to wszelkie propozycje chętnie przejrzę. 

Przypominam też, że NA FACEBOOKU – KLIK – do 21.11.2015r. możecie wygrać koce i kurę z mojej kolekcji dla La Millou <3 Komu balony, komu?!

Zabawki dla dzieci – czym zająć czas?

Mata edukacyjna Skip Hop Explore & More a rozwój dziecka

Jak każda mama chcę maksymalnie wspierać rozwój moich dzieci. Jak każda mama, potrzebuję mieć też czasem wolne obie ręce i chwilę spokoju, nie tylko wtedy, gdy Mia śpi, bo jak wiadomo z tymi drzemkami w ciągu dnia bywa różnie. Dlatego też, gdy Mała skończyła nieco ponad miesiąc ja zaczęłam rozglądać się za odpowiednią matą edukacyjną, bo wiedziałam, […]

5 komentarzy
Targi Kids Time, akredytacje, nowości na rynku gadżetów i akcesoriów dla dzieci

Targi KIDS TIME 2016 – czyli nowości na rynku gadżetów i akcesoriów dla dzieci moim okiem

Gdybyś zapytała mnie w ubiegłą środę, czy jadę na targi Kids Time do Kielc, kazałabym Ci się puknąć w czoło. Co prawda, gdzieś tam mignęło mi na skrzynce zaproszenie na to wydarzenie, ale mądra ja (która to część poczty sprawdza karmiąc Mię nad ranem) uznałam, że nie opłaca mi się kompletnie jechać 500 km w […]

14 komentarzy

Scoot&Ride czyli hulajnoga dla dziecka i rowerek biegowy w jednym – TESTUJEMY

A jeśli Wam powiem, że istnieje połączenie hulajnogi i rowerka biegowego, który nie jest za niski nawet dla wysokiej trzylatki i w dodatku przy zmianie funkcji nie połamiecie sobie paznokci? 😉  Wiecie już, że Wiki jest fanką jeździdeł wszelakich. Mimo, że drzemie w niej gdzieś mała dama, w pokoju coraz więcej lalek i księżniczek, a […]

6 komentarzy
Kreatywne zabawy dla dzieci

Kreatywne zabawy dla dzieci – nasze propozycje w akcji ‚Bawię się z Edukatorkiem’

Jak już wspominałam ostatnio na facebooku, Wiki przechodzi aktualnie fazę fascynacji wszelkimi zajęciami, które ogólnie można by określić jako kreatywno-artystyczne. Tak więc dni mijają nam na malowaniu, wycinaniu, naklejaniu, stemplowaniu, lepieniu, układaniu, kolorowaniu, wyklejaniu i tak dalej…  Mimo totalnego bałaganu przy malowaniu farbami i ogólnego rozgardiaszu ( bo moja córka zmienia rodzaj zajęcia co kilka […]

11 komentarzy

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close