Joie Litetrax 4 – nowy wózek dziecięcy na testach u Matki Wygodnej

Bądźmy w kontakcie

Joie Litetrax 4 – lekka spacerówka, której potrzebowaliśmy na cito przed sierpniowym wyjazdem do Babci. To o niej chcę Ci dziś opowiedzieć, bo skoro to czytasz, to być może zastanawiasz się nad zakupem sensownej spacerówki, a wtedy moje spostrzeżenia powinny pomóc Ci podjąć decyzję.

O moich rozważaniach i poszukiwaniach spacerówki idealnej będzie niebawem, a tymczasem, poczytaj dlaczego Joie i jak się u mnie sprawdza.

Dlaczego akurat Joie Litetrax 4?

Ze wszystkich potencjalnie branych pod uwagę modeli wydał mi się najrozsądniejszy, jeżeli wziąć pod uwagę jakość (tę przynajmniej na pierwszy rzut oka) i funkcjonalność w odniesieniu do ceny.

Co mi się w nim podoba? Joie Litetrax 4 – PLUSY

 • Niska waga – waży koło 9 kg; spokojnie mogę go sama znieść, włożyć do auta itd.
 • Składanie jedną ręką – wystarczy pociągnąć z uchwyt w siedzisku i wózek się składa. Genialne! Mogę bez problemu wrzucić wózek do auta nawet jeśli nadal trzymam Mię na rękach.
 • Duża, dodatkowo rozpinana budka z okienkiem i wentylacją. Skutecznie chroni przed słońcem i wiatrem, a jednocześnie zapewnia dostęp powietrza w gorące dni.
 • Rozkładany podnóżek i rozkładanie do pozycji leżącej, dzięki czemu uzyskujemy sporą powierzchnię spania.
 • Łatwość prowadzenia – to właśnie Joie Litetrax 4 dla mnie wypadł po sklepowych testach pod tym względem jako jedna z najlepszych spacerówek i myślę, że to zaważyło na decyzji – prowadzi się go naprawdę bardzo płynnie i przyjemnie.
 • Rozkładanie do pozycji leżącej za pomocą płynnie działającej dźwigni – do „paskowych” spacerówek jakoś nie mogę się przemóc.
 • Organizer przy rączce, gdzie mam miejsce na kubek z kawą czy jakieś drobne rzeczy. To jest super ułatwienie, ale można go też zdjąć.
 • Możliwość postawienia złożonego wózka w pionie
 • Tapicerka w wersji „plus”, za którą zdecydowanie warto dopłacić ( jest droższa o ok. 100 zł), bo wydaje się dużo porządniejsza i przyjemniejsza w użytkowaniu niż standardowa wersja.

Całkiem sporo zalet, jak na spacerówkę za niecałe 900 zł ma ten Joie Litetrax 4 – trzeba przyznać. Czy ma jednak minusy? Pewnie, że ma, nawet trailz miał ; )

[ W tym miejscu musisz wziąć poprawkę na to, że jestem piekielnie czepialska. Trailz mnie przyzwyczaił do dobrego i w ogóle w temacie wózków jestem straszną marudą, bo jako człowiek arcywygodny, wczuwając się w potencjalnego pasażera tejże limuzyny, zwracam wielką wygodę nie tylko na to, jak wózek jest wygodny dla mnie, ale przede wszystkim czy jest wygodny dla dziecka ]

Joie Litetrax 4 – minusy oczami Matki Wygodnej

 • brak dostępu do kosza przy rozłożonym oparciu – uciążliwy zwłaszcza, gdy Młodsza śpi, a straszej się przypomniało, że pod wózkiem ma lalkę (tę, którą musi mieć na już, teraz, natychmiast)
 • „luki” w przymocowaniu budki po bokach ramy – widoczne na zdjęciu. Obawiam się, że w chłodniejsze, wietrzne dni to będzie dość duży minus i dużo lepiej byłoby, gdyby wózek lepiej chronił przed wiatrem i chłodem.
 • w miejscu składania wózka robią się luzy – co prawda nie boję się jakoś, że wózek złoży się z dzieckiem w środku, ale mimo wszystko boję się, że coś mogłoby się uszkodzić i np. ciężkiej torby nie wieszam na wózek. Boję się też trochę za każdym razem „podbijając” wózek np. na krawężnikach
 • pasy – przy zapinaniu/rozpinaniu notorycznie rozpina się też miejsce, gdzie pasy naramienne łączą się z biodrowymi, co w praktyce oznacza dłuższe zapinanie zniecierpliwionego małego człowieka, który i tak tych pasów nie lubi
 • brak regulacji rączki – gdyby zapiąć na raczce torbę, to przy moich 163 cm wzrostu trochę przeszkadza ona już w prowadzeniu i dużo wygodniej byłoby ją wydłużyć.
 • rozmiar po złożeniu – nie jest największy, ale też jak na kompaktowy wózek zajmuje dość dużo miejsca w bagażniku.

Podsumowanie :

Jeśli szukasz fajnej spacerówki w rozsądnej cenie, która jest lekka i składa się jedną ręką, a jednocześnie zapewnia dziecku pełen komfort podczas spania i łatwo się prowadzi to jest to wózek dla Ciebie. W ogólnej ocenie dostałby ode mnie 4 gwiazdki na 6, ale biorąc pod uwagę bardzo konkurencyjną cenę i stosunek cena vs. jakość byłabym skłonna dać mu nawet piątkę. W dobrej cenie kupisz go np. w 4kids.com

Masz, znasz Joie Litetrax 4? Jakie jeszcze lekkie ale funkcjonalne spacerówki polecasz?

ZOSTAW KOMENTARZ – TUTAJ 

Inne wózki, które musisz znać

baby monsters, baby monsters compact, lekka spacerówka, wózek spacerowy, wózek, recenzja

Baby Monsters Compact na testach u Matki Wygodnej

Baby Monsters Compact to nowość na polskim rynku. Hiszpańska marka wprowadziła na rynek polski lekką, komfortową i wygodną spacerówkę w rozsądnej cenie. Z przyjemnością zgodziłam się, by ją przetestować i podzielić się z Tobą moją opinią na jej temat, bo jak wiesz uwielbiam nowości i jestem pewna, że moje spostrzeżenia będą dla Ciebie istotne podczas […]

0 komentarzy
Stokke Trailz Winter Kit Onyxblack

Stokke Trailz + Winter Kit oczami Matki Wygodnej

Stokke Trailz to – jak wiecie – wózek, który wpadł mi w oko nim w ogóle zaszłam w drugą ciążę i ten, do którego wzdychałam i ochałam na każdym kroku, a już gdy zobaczyłam go w sklepie na żywo to w ogóle nic innego nie spełniało moich oczekiwań ( no wiecie, coś a’la faza fascynacji […]

16 komentarzy
wózek dla dziecka

Jaki wybrać wózek dla dziecka, fotelik i leżaczek? Wyprawka dla noworodka

W poszukiwaniu wózka idealnego przeszukuję Internet już od kilku miesięcy. Nie chcę popełnić błędów, które popełniłam za pierwszym razem i jednocześnie bardzo chce skupić się, by w tej wyprawce dla noworodka absolutnie wszystko spełniało moje wymagania odnośnie wygody, jakości i estetyki. Jednocześnie, dostaję od Was masę pytań głównie odnośnie tych najdroższych elementów wyprawki, czyli wózka, [...]
0 komentarzy
espiro magic, spacerówka, wózek, wózek spacerowy

Espiro Magic – recenzja oczami Matki Wygodnej

Espiro Magic Lekka spacerówka, którą testujemy na ostatniej prostej z wózkiem Wiki. Jak nam się sprawdza? Jakie ma plusy i minusy? Kolejna wspólna wiosna przed nami. Cieplejsze dni zwiastują większą ilość wypraw tych bliższych i dalszych, a zwłaszcza podczas tych drugich dobry wózek jest rzeczą niezbędną. Nasz mikrus (nazwa zupełnie nieadekwatna do gabarytów) był super […]

4 komentarze

Aktualnie u nas na topie

No Comments Yet

Komentarze przeniesione tutaj

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close