Urodziny z dwulatką w mini-zoo

Bądźmy w kontakcie

Choć pracuję nad tym każdego dnia, zdecydowanie wciąż zbyt często zdarza mi się patrzeć na świat ze swojej perspektywy, podczas gdy powinnam spojrzeć z poziomu 90 cm nad podłogą. Tak – żubry, małpki, niedźwiedzie za szybą, surykatki i kozy… Dla mnie w mini-zoo wieje nudą, ale ja byłam w normalnym zoo, wiem jak wygląda żubr, a także słoń, lew, tygrys i żyrafa. Dla dwulatki to przecież coś absolutnie nowego. To tak, jakby dorosłego wysłać teraz na safari…

urodziny w zoo

To był ten dzień, środa, jej urodziny. Postanowiliśmy rzucić wszystko i cały ten dzień być z nią i tylko dla niej. Na miarę naszych możliwości zafundować jej wszelkie możliwe atrakcje, a że pogoda dopisywała, uznaliśmy, że kuleczki, kino itp. zostawimy na dni, gdy za oknem będzie szaro, buro i paskudnie. Rano więc było zoo, a po obiedzie plaża, place zabaw, lody i fontanna. Uśmiechom nie było końca.

  urodziny w zoo

urodziny w zoo

urodziny w zoo

urodziny w zoo

Po raz kolejny udowodniłam sobie, że nie ma nic cenniejszego, niż pokazywanie dziecku świata i poświęcania mu swojej uwagi. Wyciągnęłam kilka wniosków –  np. ten, że pomimo nielogiczności takiego postępowania dla dorosłego, dwulatka woli karmić zwyczajne kozy, być blisko żywego zwierzęcia, niż patrzeć na ogromnego niedźwiedzia przez szybę- po czym wieczorem zaczęłam kreślić w kalendarzu, wypisywać miejsca, które musimy odwiedzić jeszcze w te wakacje, te na które czas będzie za rok i miejsca, do których dotrzemy na pewno, choć ram czasowych nie jesteśmy jeszcze w stanie nakreślić. Powinnam jakoś odwdzięczyć się swojej córce za to, że za każdym razem, gdy spoglądam w jej uśmiechnięte oczy, przypominam sobie, dlaczego tak ważne jest, by mieć marzenia. Walczyć o nie, spełniać je i wciąż tworzyć w swojej głowie nowe.

Jeśli masz w swoim mieście podobne miejsce do naszego ogrodu zoobotanicznego i wydaje Ci się, że można tam umrzeć z nudów – zaryzykuj. Zobaczysz jak bardzo się mylisz.

***

koszulka – Innocence Young / spodnie – Eh Parents for Baby / buty – Adidas

Zdjęcia wykonane aparatem SONY A58

Targi Kids Time, akredytacje, nowości na rynku gadżetów i akcesoriów dla dzieci

Targi KIDS TIME 2016 – czyli nowości na rynku gadżetów i akcesoriów dla dzieci moim okiem

Gdybyś zapytała mnie w ubiegłą środę, czy jadę na targi Kids Time do Kielc, kazałabym Ci się puknąć w czoło. Co prawda, gdzieś tam mignęło mi na skrzynce zaproszenie na to wydarzenie, ale mądra ja (która to część poczty sprawdza karmiąc Mię nad ranem) uznałam, że nie opłaca mi się kompletnie jechać 500 km w […]

14 komentarzy

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close