DIY dekoracje urodzinowe na roczek

Bądźmy w kontakcie

Roczek to zawsze takie wyjątkowe urodziny. Bo pierwsze, ale też zazwyczaj jedne z ostatnich, w których może dominować estetyka wymyślona przez rodziców, a nie spełnianie kucykowo-księżniczkowych oczekiwań dziecka  ; ) Jest to więc świetna okazja zarówno na piękne zdjęcia jak i po prostu artystyczne wyżycie się. I co najciekawsze – taka piękna roczkowa impreza urodzinowa wcale nie musi dużo kosztować! Jak to bywa, wystarczy działać smart : ), a ja dziś pokażę Wam jak osiągnąć efekt „wow” niewielkim nakładem zarówno czasu jak i kosztów.

DEKORACJE URODZINOWE NA ROCZEK DIY

Wiesz, że praktycznie wszystkie te piękne dekoracje na urodziny, które możemy kupić w modnych ostatnio sklepach z powodzeniem można też zrobić samemu? Co najlepsze – większość jest naprawdę banalna w wykonaniu. Na przykład – ja rozety na Mii urodzinki zrobiłam w 15 minut, wykorzystując resztki papieru od prezentów ze świąt. Nieźle, prawda?


JEDYNKA I GWIAZDY

Fajnym akcentem jest duża papierowa jedynka oraz gwiazdki, które można nakleić na ścianę. Na filmiku, który znalazłam macie krok po kroku pokazane, jak takie cuda wykonać. Ja jedynkę odpuściłam, bo mam drewnianą do sesji, ale kilka innych pomysłów wykorzystałam.

JAK ZROBIĆ ROZETY DIY?

Zakochałam się w jednym z zestawów dekoracji w pewnym modnym sklepie, ale stwierdziłam, że żal mi prawie 100 zł na jednorazową dekorację. Znalazłam więc instruktaż na YT – wrzucam Wam poniżej – i tak oto powstały nasze urodzinowe dekoracje – rozety – za mniej niż 10 zł


TORT NA ROCZEK

Po namysłach z tortem również uporałam się sama, a wierzcie mi, że wielką fanką pieczenia nie jestem. Wyszło pysznie i na pewno dużo taniej niż w przypadku zakupu z cukierni. Postawiłam na klasykę – ciemny biszkopt, trochę dżemu malinowego i krem czekoladowy. Masę cukrową do dekoracji robiłam ze sprawdzonego już kilka razy przepisu (TEN – zawsze się udaje).


DEKORACJE NA TORT URODZINOWY

Jedna z najbardziej efektownych i najtańszych opcji, czyli dwie ozdobne słomki, kawałek sznurka i girlanda zrobiona z taśmy „washitape”. Do tego u nas czekoladowe literki i trochę masy cukrowej.

TABLICA „MEMORY”

Bardzo podobały mi się na Pintereście zdjęcia roczkowe z wykorzystaniem kawałka naklejki tablicowej, na której były zapisane takie rzeczy jak np. :

  • Mam 3 ząbki
  • Mam 75 cm
  • Ważę 10 kg
  • Lubię jeść

I tym podobne. Ostatecznie nasza tablica powstała z kawałka starego kartonu i zwykłego czarnego brystolu i posłużyła nam przy sesji.

GIRLANDA Z BIBUŁY – JAK ZROBIĆ?

Ja ją odpuściłam, bo miałam jeszcze z 3 urodzin Wiki, odczepiłam tylko niepasujące elementy, ale bardzo łatwo zrobić podobną. Zerknijcie na filmik.

PAPIEROWE NACZYNIA / SŁOMKI /  POMPONY

Tak się złożyło, że Mii urodziny wypadają w okresie świąteczno-sylwestrowym, więc akurat upolowałam cały nasz biało-złoty zestaw w Pepco za jakieś śmieszne grosze ( całość mniej niż 20 zł). Warto jednak pomyśleć wcześniej i z odpowiednim buforem czasowym zamówić z Allieexpress, bo można tam dostać rzeczy naprawdę za grosze i to z darmową wysyłką. Widziałam choćby słomki papierowe za 2-3 zł komplet a nie 15, pompony z bibuły za kilka złotych. Jest w czym wybierać.

DLACZEGO WARTO ZADBAĆ O PIĘKNĄ OPRAWĘ PIERWSZYCH URODZIN?

Jestem estetką-fotografem, więc cóż mam Ci innego powiedzieć niż to, że dla pięknych zdjęć? Tak więc – w moim odczuciu – właśnie po to najbardziej warto się postarać. 95 % dekoracji z powodzeniem wykorzystacie przy organizowaniu domowej roczkowej sesji fotograficznej, którą opiszę już w piątek! Z kolei w ostatnim wpisie znajdziesz pomysły na roczkowe prezenty!


Też organizujecie imprezy urodzinowe dzieciom na własną rękę, czy korzystacie z gotowych rozwiązań? Przyznam, że w tym roku planujemy 5-te urodziny Wiki po raz pierwszy oddelegować fachowcom. Korzystałyście z takiego rozwiązania jak ‚urodziny w kuleczkach’ choćby? Jak się sprawdziło ?

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close