PROJEKT 365 | Lipiec 2016 w kadrach

Bądźmy w kontakcie

Projekt 365 to jedna z lepszych rzeczy, jakie zrobiłam w tym roku. Myślę, że jedna z najlepszych decyzji jaką mogłam podjąć w pierwszym wspólnym roku dziewczynek – dzień po dniu tworzę dla nich niepowtarzalną pamiątkę, zatrzymując ulotne chwile w kadrach. Wierzę, że w trudniejszych momentach swojej – zapewne- niełatwej w przyszłości relacji będą wracać do tych albumów i przypominać sobie, że rodzina jest najważniejsza, że mają przede wszystkim nas i siebie nawzajem.

Ale wiesz, nie robię tego projektu 365 tylko dla nich. Robię to w dużej mierze także dla siebie. Te zdjęcia, codzienne, są dla mnie swoistą formą autoterapii. Jestem estetką i perfekcjonistką, a te dwie cechy bardzo utrudniają codzienność zwłaszcza przy niezbyt oszałamiającym budżecie i deficycie czasu jednocześnie. Na co dzień wkurza więc mnie wszystko – od wystających kabli zza telewizora, przez stół, który wymyśliłam sobie okrągły i biały, a jest „drewniany” i wielki, prostokątny, przez milion rzeczy w moim wyglądzie, bałagan, jakieś drobne niedociągnięcia na blogu po listę „to do”, która pomimo wykreślania codziennie kilku pozycji i tak zdaje się nie mieć końca ( bo w czasie robienia trzech rzeczy wpadam na 5 kolejnych genialnych pomysłów). Jasne – walczę z tym. Święcie chcę wierzyć, że to co materialne dookoła nie ma większego znaczenia. Nic nie poradzę jednak na to, że ja lubię jak jest pięknie. Lubię jak mój zmysł estetyki jest zaspokojony. Czuję wtedy zen i pracuję kilka razy efektywniej, bo nie rozpraszają mnie pierdoły.

Jednak kiedy dopada mnie taki dzień jak wczoraj, gdy miałam tak paskudny humor i skłonność do narzekania taką, że aż sama siebie wkurzałam, praca nad tymi zdjęciami jest dla mnie terapią – warsztatem pracy nad docenianiem i uważnością. Oto mam przed sobą kilkadziesiąt kadrów pięknych chwil i one wszystkie wydarzyły się w moim życiu, w jednym miesiącu. Zapraszam Was do albumu z naszego lipca 2016.

Projekt 365 morze dziecko z kapeluszem

Projekt 365 blog parentingowy

Projekt 365 krzesło deszcz

Projekt 365 ojciec i dziecko razem

Projekt 365 ojciec z dzieckiem na rękach

Projekt 365 blog parentingowy tata

zabawa, Projekt 365, plaża, dzieci

Projekt 365 plaża dwójka dzieci

Projekt 365 kot

Projekt 365 morze a dziecko

Projekt 365 blog parentingowy dzieci zabawa przyjęcie

Projekt 365 dziecko miętowa sukienka

Projekt 365 dziecko z dziadkiem kolorowanka

Projekt 365 dziecko moda dziecięca

Projekt 365 dziecko moda dziecięca zmęczona księżniczka

Projekt 365 dzieci rower na czterech kółkach

Projekt 365

Projekt 365 blog parentingowy moda dziecięca

Projekt 365 duża kolorowanka

Projekt 365 blog parentingowy pomoc w kuchni zabawa

Projekt 365 blog parentingowy ojciec i dziecko

Projekt 365

Projekt 365 blog parentingowy

Niemowlę, noworodek, dziecko, czarno-białe zdjęcie, noir

Projekt 365 dziecko pracuje z tatą

Czarno-białe zdjęcie dziecka, matka karmiąca

I wiesz, zawsze kiedy skończę pracę nad kolejnym miesiącem Projektu 365 jest mi po prostu lepiej, bo doceniam to co mam. Te kable za telewizorem nadal mnie wkurzają, ale znajduję wtedy w sobie siłę i motywację, żeby spiąć tyłek, wziąć się do roboty i zrobić coś, co pozwoli mi kupić sobie szafkę, za którą nie będzie ich widać. Bo wiem, że mogę to zrobić i – przede wszystkim – wiem, że mam dla kogo się starać i o czyje szczęście dbać każdego dnia.


Jeszcze pozostając w temacie usuwania z codzienności wizualnych drobnostek, które mnie drażnią – widziałaś nowy design profilu na fb? Jeśli jeszcze Cię tam ze mną nie ma – czekam na Ciebie!

Jak Ci się podoba taka wersja? Przy okazji przypominam, że jeśli chcesz wiedzieć, co się u nas dzieje to polecam zaznaczyć chociaż jedną z opcji zaznaczonych poniżej, pod przyciskiem „lubię to”. Niestety dziś samo to, że lubisz jakąkolwiek stronę nic nie znaczy dla fb – jeśli chcesz faktycznie widzieć wpisy z interesujących stron, polecam te powiadomienia, ale przede wszystkim – utrzymywanie interakcji. Każde Twoje udostępnienie, komentarz czy lajk na facebooku jest na wagę złota w naszych wzajemnych relacjach ( ja od Ciebie mam znak, że robię coś dobrze, a Ty dzięki temu kliknięciu widzisz to, co dla Ciebie tworzę).

PS. Na Instagramie też jest fajnie i to tam w Stories lada dzień pojawią się filmiki o trendach i zakupach z nowych kolekcji i parę innych smaczków – wracam tam jak tylko naprawię telefon! 

Facebook Wikilistka

Projekt 365 – pozostałe części

Projekt 365 Wikilistka fotografia rodzinna trójmiasto

Projekt 365 | Czerwiec 2016

Projekt 365: czerwcowa odsłona jest chyba moją ulubioną. Ten wyjazd na początku miesiąca obfitował w tyle pięknych zdjęć, że do dziś napatrzeć się na nie nie mogę i czekam aż znajdę chwilę, żeby zapisać  coś sensownego, co mogłyby zilustrować.  Ten projekt 365 daje mi jeszcze jedną niepodważalną zaletę – taka retrospekcja uświadamia mi, jak wiele […]

4 komentarze
fotografia lifestylowa Trójmiasto, plaża, dzieci

Projekt 365 – Reaktywacja | marzec-maj 2016

Ależ się cieszę, że pokonałam wczorajszego wewnętrznego lenia i przebrnęłam przez obróbkę zaległych zdjęć z mojego projektu 365! Zwłaszcza w takie gorsze dni fajnie jest wrócić do tych magicznych momentów, bo wtedy nie da się nie zauważyć jednej ważnej rzeczy . Przeglądam ten mój folder „Projekt 365” i myślę sobie – moje życie naprawdę jest piękne! Tak, […]

5 komentarzy
projekt 365

Projekt 365 #2 – Luty ’16 w zdjęciach

Wiesz… Usiadłam dziś do pracy, Mia spała, a Wiki była akurat z tatą w kinie, zerknęłam na najważniejszy punkt dzisiejszej listy „to do” i gdy przeczytałam „obrobić zdjęcia do Projekt 365 #2” totalnie się załamałam. W mojej głowie luty był pasmem chorób, które łapały nas na zmianę i miliona innych nieprzyjemności. Czasem totalnego marazmu, stagnacji, spóźniających […]

9 komentarzy
projekt 365

Projekt 365 START! Styczeń’16 w zdjęciach

Projekt 365 podglądam już od roku u Oli Ohirko i z każdym dodawanym przez nią zdjęciem dojrzewałam do decyzji, żeby sama taki ‚pamiętnik z życia’ stworzyć. Zaczęłam 1-go stycznia i – co dość nieprawdopodobne przy postanowieniach noworocznych – sukcesywnie w tym trwam i mam z tego coraz większą frajdę! Czym właściwie jest Projekt 365, od […]

11 komentarzy

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close