Zabawki dla roczniaka – czym się teraz bawi Mia?

Bądźmy w kontakcie

Pytań o zabawki przeróżne – zarówno te dla roczniaka jak i dla pięciolatki dostaję od Was średnio kilka w każdym tygodniu. Zbliża się Dzień Dziecka i wyczuwam zmasowany atak tych wiadomości, więc postanowiłam wyjść Wam na przeciw i podrzucić kilka ciekawych propozycji. Bierzemy na tapetę w pierwszej kolejności zabawki sprawdzone przez Mię, na dole zostawiam Ci odnośniki do zabawkowych przeglądów, które znajdziesz na blogu, a ja postaram się jeszcze w tym miesiącu wyrobić z zabawkami Wiki i przeglądem fajnych nowości na rynku.

Całkiem możliwe, że zestawienie najlepszych zabawkowych perełek na Dzień Dziecka poleci tylko do osób zapisanych na newsletter, więc jeśli nie chcesz niczego przegapić, dołącz koniecznie do grupy ponad 1000 kobiet, które DZIAŁAJĄ SMART! : )

Tym samym zaczynamy kolejny nowy cykl na blogu #CzymSięBawi i cyklicznie co 2-3 miesiące będę podrzucać Wam pomysły zabawek przetestowanych przez moje dziewczyny.

WAŻNE INFO TECHNICZNE – to, co daję radę na blogu zaczęłam linkować w formie banerów ze zdjęciami wyświetlających się we wpisie (po kliknięciu w dane zdjęcie, przeniesie Cię do strony, gdzie możesz to kupić). Jeśli jakiegoś produktu nie ma w banerach, linków do całej reszty szukaj na samym dole wpisu w formie normalnych linków tekstowych.

ZABAWKI DLA ROCZNIAKA – czym FAKTYCZNIE bawi się roczne dziecko ?

KARTY DO NAUKI SŁÓW

Odkryty przez nas całkiem niedawno (Mia ma teraz 15 miesięcy) HIT, który pokazywałam Ci już na naszym Instastory to karty do nauki mówienia Kapitan Nauka. To karty z dość twardego kartonu, które możecie kupić w różnych wersjach tematycznych (owoce, warzywa, zwięrzęta, kolory, pierwsze słowa itp.). Na niektórych wyrazy są z obu stron, na niektórych tylko z jednej ( w sumie to przy okazji nauka czytania globalnego). Super jest to, że do każdego pudełeczka dołączona jest karteczka z instrukcjami jak wspomagać rozwój mowy u dziecka, jak rozpocząć naukę czytania, w jaki sposób można się kartami bawić itp.

„Mia, jak robi goryl? ” : D

KSIĄŻECZKI

Druga miłość Mijeńki to książeczki wszelakie. Aktualnie ma głównie kilka egzemplarzy w spadku po Siostrze, ale trafiają na jej półeczkę już pierwsze własne egzemplarze i planujemy większe zakupy ( zerknij sobie, co planuję kupić do wpisu o TOP30 książkach dla dziecka )

Ostatnio wpadłam w Empiku na tę książeczkę z rysunkowymi piktogramami w tekście, była przeceniona o połowę i wiem, że na pewno na jednej z tej serii się u nas nie skończy.

DREWNIANE ZABAWKI 

Miłość numer trzy to drewniane zabawki Janod. Kilka dostała na roczek, część na Święta, a pociąg z klockami całkiem niedawno. Wszystkimi bawi się praktycznie każdego dnia, dlatego planuję już kolejne zakupy bardziej dostosowane do jej umiejętności ( bo np. piramidki nie są już dla niej żadną trudnością).


pociąg – HIT!

Pociąg   |   Puzzle gąsiennica |   Piramidki 

ZABAWKI GRAJĄCE I INTERAKTYWNE

To chyba jedna z najbardziej uwielbianych przez samych zainteresowanych dziecięcych zabawek, która jednocześnie mogłaby się nazywać „zabawki matkowku…rzające ;)”, ale trzeba im oddać, że dzieci faktycznie szybko uczą się przy nich nowych rzeczy. Przy pociągu Mia stawiała pierwsze pewniejsze kroki, a potem nauczyła się wciskać przyciski i klaskać rączkami do muzyki. Ze szczeniaczkiem tańczy, przytula, pokazuje części ciała, reaguje na „podskocz, klaśnij, obróć się”, które pojawiają się w piosence.


Mamy też stoliczek edukacyjny Chicco, dwujęzyczny i w nim absolutnym hitem jest część ze znikopisem, przyciski oraz grająca książeczka.

Z kolei jedna z ulubionych zabawek to podkradane Siostrze pianinko-kotek marki B.Toys. Pisałam Ci już kiedyś, że pokochałam tę markę od pierwszego dotknięcia -nie dość, że to nie jest taki typowy plastyk, to jeszcze jest naprawdę turbodziecioodporny. Oprócz pianinka mamy jeszcze kulę z piłeczkami sensorycznymi, interaktywny telefon i kluczyki, mikrofon i zestaw lekarza i każdą z tych rzeczy kochamy absolutnie.

LEGO DUPLO

Pamiętam, jak przy Wiki myślałam sobie, że można z powodzeniem kupić inne, tańsze klocki i dziecko bawi się tak samo. I tak sobie tkwiłam w tym błędnym przekonaniu aż do prawie jej 3 urodzin, kiedy to dostała na Dzień dziecka właśnie, pierwsze dwa komplety Lego Duplo … i dziecko mi przepadło na długie godziny! Dzięki figurkom połączonym z klockami, dziecko dostaje nieograniczone pole do rozwijania wyobraźni. 2 lata później Wiki nadal do nich wraca, a Mia od dobrych kilku miesięcy dołącza do zabawy, a ostatnio nawet zaczęła budować pierwsze własne konstrukcje. Właśnie czaimy się dla nich na nowy zestaw – Dookoła Świata, bo po prostu wiem, że to jest dobra inwestycja.

\

JEŹDZIKI, HULAJNOGI, JEŹDZIDEŁKA

Muszę przyznać, że moje dziewczyny w tym temacie mogłyby zostać ambasadorkami. U nas dzień bez hulajnogi, jeździka i rolek nie istnieje. Nawet jeśli leje, jeżdżą po domu. Teraz, kiedy Mia ogarnęła jak jeździć na Highwaykick (tu znajdziesz o nim cały wpis) w wersji hulajnogi, dziewczyny gonią się po domu i to jedna z ich ulubionych zabaw. Wiki ma też już swoją wersję z podwyższaną rączką – lada dzień zrobię uptade wpisu i będę miała dla Ciebie niespodziankę!

Twoje maluchy mają już jakieś życzenia na Dzień Dziecka, czy są jeszcze na etapie, gdy to Ty wybierasz prezent? A może wspólny wyjazd ?: ) Napisz mi w komentarzu, na co stawiacie w tym roku !

Wpisów nie znaleziono

 

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close