Na polu, na łące, wśród drzew… | Wakacje z dzieckiem

Bądźmy w kontakcie

Wiecie ile magii jest w trzech dniach w babskim gronie, podczas wakacji spędzonych wspólnie z ukochaną córką u swojej przyjaciółki? …

mDSC00442sielskoMieszkamy nad morzem, można by rzec, że latem to marzenia każdego Polaka i na pewno nie zaprzeczę, jednak to trzy dni spędzone w małej wiosce, w ciszy, spokoju i w domku z „wolnym wybiegiem” dla dziecka mega są póki co najpiękniejszymi dniami tego lata.

page1sielsko

mDSC00443sielskomDSC00436sielskomDSC00430sielskomDSC00424sielskomDSC00391sielskomDSC00375sielskomDSC00386sielskomDSC00400sielskoLubię ją. Zwyczajnie, najzwyczajniej w świecie bardzo mi z nią ‚po drodze’ jako z drugim człowiekiem. Jest najlepszym kompanem podróży. Wybrałam się 300 km od domu, pociągami, z walizką, w której miałam rozkręcony skuter i wielką torbą, która mieściła wszystkie niezbędne rzeczy i była niebotycznie ciężka. W 35-cio stopniowym upale, pod koniec 5-tego miesiąca ciąży, z trzylatką u boku… I wiecie co? Zrobiłbym to raz jeszcze bez zastanowienia!

mDSC00360sielskomDSC00356sielskopagesielskoŻeby ona mogła w asyście ukochanej cioci upiec drożdżówki na podróż. Żeby mogła biegać po całym polu gdzie ją nogi poniosą i cieszyć się dziecięca beztroską i wolnością. Żeby pojechać do Torunia na lody i pomoczyć nogi w fontannie. Dla wieczorów spędzonych przed domem na zabawie z kotem, dla obiadu jedzonego w ogrodzie, dla sypialni na poddaszu, dla domowego dżemu z truskawek, dla najlepszej na świecie kawy, dla malin jedzonych prosto z krzaczka, dla pomysłu ze zrobieniem sobie wspólnych metalicznych tatuaży i dla miliona boskich kadrów, które przywiozłyśmy… A może po prostu dla tego czasu, spędzonego razem z nią i razem z Emi, z którą widzę się tak rzadko… ?

Każdego lata próbuję dać jej wspaniałe wakacje… Takie, jakie ja pamiętam i jakich pragnęłam jako dziecko. Takie zwyczajne,a tak magiczne jednocześnie. Żyję nadzieją, że te wieczory magiczne nie zapisują się tylko w kadrach na karcie w aparacie, ale przede wszystkim, że wpisują się do odpowiedniej księgi w jej wspomnieniach. 

sukienka i wianek – Ma Lini <3 

fot. #SonyA77

Na wyjazd…

Targi Kids Time, akredytacje, nowości na rynku gadżetów i akcesoriów dla dzieci

Targi KIDS TIME 2016 – czyli nowości na rynku gadżetów i akcesoriów dla dzieci moim okiem

Gdybyś zapytała mnie w ubiegłą środę, czy jadę na targi Kids Time do Kielc, kazałabym Ci się puknąć w czoło. Co prawda, gdzieś tam mignęło mi na skrzynce zaproszenie na to wydarzenie, ale mądra ja (która to część poczty sprawdza karmiąc Mię nad ranem) uznałam, że nie opłaca mi się kompletnie jechać 500 km w […]

14 komentarzy

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close