Pomysły na DIY – pokój dziecięcy #1

Bądźmy w kontakcie

DIY wraca do mnie jak bumerang, przy tworzeniu każdego nowego moodboard’u (tablicy inspiracji) dla moich projektów. Wczoraj dopięłam taką tablicę dla nowego pokoju dziewczyn, a że tym razem będziemy mieli dość mocno ograniczony budżet, postanowiłam poszukać w sieci ciekawych pomysłów na dekoracje do pokoju dziecięcego w duchu DIY, czyli zrób to sam.

Jak zwykle Pinterest okazał się niezastąpiony. Zobacz, co fajnego znalazłam!

DEKORACJE DIY- GWIAZDKI

gwiazdki DIY, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Opcja po prawej to tylko lampki, które na Allieexpress można dostać za grosze i kawałek płyty pomalowany na czarno, a ta po lewej jest chyba tak prosta, że nie potrzebuje wyjaśnienia 🙂 Takie gwiazdki zrobisz z powodzeniem z zimnej porcelany.

LUSTRO I DRĄŻEK DO BALETU DIY

lustro do baletu DIY, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Takie lustro z drążkiem to marzenie Wiki. Co prawda obawiam się, że nam metraż nie pozwoli na takie rozwiązanie, ale wciąż kombinujemy, jak jej marzenie spełnić. Te dwie opcje wydają się bardzo fajne.

JAK WYKORZYSTAĆ NAKLEJKI? + IKEA HACK #1

ikea hacks, kuchenka ikea, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Strasznie spodobał mi się pomysł z półkami na tle zwierzaka. Takie zwierzątka dostaniecie jako naklejki np. w Dekorniku, a półeczki to zwykła płyta. Z kolei propozycja po prawej to najprostsza kuchenka z IKEA poddana liftingowi.

FIGURKI I ZŁOTO

złote uchwyty, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Komodę z takimi uchwytami zrobiła córce Tekstualna i wygląda to szałowo! Ja natomiast przymierzam się do wykorzystania pochowanych słoików jako pojemników na dziewczęce małe kredki, koraliki i inne pierdołki.

TROCHĘ DREWNA I FARBY = EFEKT WOW |+ IKEA HACK#2

skrzynia na zabawki DIY, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Opcja po lewej to przerobione zwykłe krzesełki IKEA. A skrzynie po prawej chodzą mi po głowie już jakiś czas – to tylko trochę farby (albo okleina), 5 kawałków płyty, wkrętarka i kółka. Chyba mamy plan na weekend 😉

PÓŁKI, REGAŁY, PÓŁECZKI + IKEA HACK #3

półka DIY, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Pierwsze od lewej to półeczki na przyprawy IKEA, po zacne 9,99 zł za sztukę. Regał ze skrzynek ma u siebie moja Emi i wygląda naprawdę fajnie. Mnie natomiast najbardziej urzeka opcja numer 3, tylko jeszcze nie wiem gdzie i za ile można kupić takie skrzynki. Wiesz może ?

WIESZAK-GARDEROBA

wieszak garderoba DIY, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Obok lustra baletnicy i toaletki albo chociaż lusterka nad biurkiem, taka otwarta garderoba na sukienki to kolejne marzenie 5-latki. Ze względu na to, że gotowe są dość drogie, tu raczej na pewno postawimy na opcję DIY. Po prawej widzisz podobną konstrukcję, która może służyć jako mata edukacyjna dla niemowlaka.

BANALNIE PROSTE BALONY DEKORACYJNE DIY

Ten pomysł na zdjęciach na Pintereście przewija się dość często, ale nie mogłam znaleźć nigdzie instrukcji, aż przeglądając ciekawostki na Westwing.pl zauważyłam, że po zarejestrowaniu się widzę zakładkę „Magazyn” , a w niej MNÓSTWO pomysłów na DIY – w tym właśnie ten. Polecam zerknąć, bo można przepaść – w sam raz na weekend 🙂

NAMIOT TIPI DIY

namito tipi DIY, dekoracje do pokoju dziecięcego, pokój dziecięcy DIY zrób to sam

Pamiętam, że gdy Wiki była w wieku Mijusi, tipi sprawiało jej dużo frajdy, dlatego teraz myślę nad tym, jak ogarnąć tipi i dla Mii, choćby miało stać na balkonie 😉

My chyba zabierzemy się za wieszak-garderobę i skrzynie na zabawki, a Ty? Daj znać, jakie masz plany na weekend i pamiętaj, że wtedy najwięcej jest nas na Insta. 
Widzimy się w NIEDZIELĘ – polecę Ci ciekawe książki dla dzieci 🙂

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close