Hej ! Fajnie, że jesteś !

Skoro zainteresował Cię mój blog, to znaczy, że chcesz przeżyć życie bardziej.

To super, dobrze trafiłaś!

Jeśli to czytasz, to zapewne goszczę Cię dziś po raz pierwszy, więc poznajmy się i pozwól, że opowiem Ci w skrócie trochę o tym stworzonym przeze mnie miejscu w sieci dla wszystkich, którzy chcą żyć bardziej.

Jestem Monika i od kilku lat inspiruję tu do lepszego życia. Jeśli chcesz poznać lepiej mnie, a także całą resztę mojej blogowej ekipy – zajrzyj TUTAJ, a teraz zapraszam Cię na krótką opowieść.

Wymyśliłam i promuję tu ‘smart life’ , czyli takie ‘slow life’ w wersji level master dostosowanej do rzeczywistości mamy dwójki dzieci.

Wierzę, że warto żyć świadomie – raz zwolnić, raz przyspieszyć, ale tylko jeśli tylko wie się po co.

Zaraz wyjaśnię Ci wszystko dokładniej, ale żebyś mogła zrozumieć całą ideę, najpierw dwa słowa o moich początkach

O czym jest ten blog?

Wikilistka.pl to blog dla kobiet, które chcą żyć bardziej świadomie, lepiej i pełniej, w tym także dla młodych mam, które w gąszczu porad i inspiracji niczym z wybiegów poszukują praktycznych gadżetów wartych swojej ceny i mody dziecięcej, która jest nastawiona na jakość i maksymalną wygodę młodego człowieka.

Moja historia i tryb życia udowadniają, że bez względu na przeciwności losu zawsze da się znaleźć rozwiązanie i działać, by iść w dobrym kierunku. Pokazując naszą codzienność w zakładce lifestyle / smartlife udowadniam, że prowadzenie zadbanego domu, z codziennie innym ciepłym obiadem i poprasowanymi ubraniami w szafach, nie musi być okupione wysiłkiem i poświęceniem, a jedynie dobrą organizacją. Pracując na co dzień z dwójką maluchów na kolanie, udowadniam, że macierzyństwo nie musi przekreślać takich dziedzin życia kobiety jak niezależność finansowa czy samorozwój.

Jednocześnie, dzięki wychowywaniu dzieci w takim a nie innym systemie, promuję na blogu wspieranie dzieci w rozwoju, szanowanie ich samodzielności i autonomii, a także bardzo świadome podejście do rodzicielstwa i dbania o dzieci.

Motywuję swoje czytelniczki do zmian, ale też mówię o tym, jak ważna jest umiejętność doceniania. Inspiruję do lepszego życia, promuję „świadomy konsumpcjonizm”, który przekłada się na wysoką jakość życia. Wielbię rzeczy piękne i funkcjonalne jednocześnie i takie najczęściej pojawiają się na blogu.

Mam własną, prywatną, wewnętrzną misję, by jak najwięcej osób zmotywować do drobnych, maleńkich zmian w codzienności, które całościowo przyczynią się do poprawy komfortu i jakości życia i usprawnienia codzienności. Dlatego właśnie, poruszając na blogu tematykę z różnych dziedzin – od praktycznej mody dziecięcej, przez codzienność z dwójką dzieci, rozważania na temat świadomego życia i samorozwoju, po gadżety, rozwiązania i sposoby na ułatwienie sobie życia –  bardzo dbam, by całość spójnie łączyła idea DZIAŁAM SMART., która jest główną osią tematyczną tego bloga.

Wybieram mądrze, ułatwiam sobie życie, wyłapuję z codzienności to co najfajniejsze i do tego będę Cię tutaj inspirować. Oraz do poszukiwania własnej drogi.

Historia bloga

Bloga założyłam na początku 2013 roku, na początku chcąc po prostu bez większego planu dzielić się swoimi przemyśleniami i pokazywać, że można świetnie ubrać dziecko za grosze, często nawet w rzeczy z drugiej ręki. W międzyczasie w moim życiu nastała seria niefortunnych zdarzeń, ale pomimo bardzo trudnej sytuacji nie poddałam się, otrzepałam kolana po upadku i na miarę dostępnych na tamten moment możliwości- walczyłam.

Zaczęłam na własną rękę uczyć się fotografii, wciąż pisałam, ogarniałam podstawy html i social mediów. Wciąż lubiłam odpoczywać choć na moment od problemów, uciekając w rzeczy piękne, więc wyszukiwałam perełki dla córki w second handach i robiłam niskokosztowe metamorfozy wnętrz. Wciąż szkoliłam się na własną rękę w dziedzinie fotografii.

Moje pierwsze stylizacje szybko zostały docenione i pojawiły się na światowym profilu Fashion Kids, niedługo później zostałam zaproszona do kampanii reklamowej dla Answer.com z takimi ówcześnie „gwiazdami świata dziecięcej mody” jak Szafeczka, Vivi&Oli czy Makóweczki, co było dla mnie ogromnym wyróżnieniem i jasną informacją, że moja nauka nad doskonaleniem warsztatu fotograficznego i nie tylko ma sens.

Jednocześnie gdzieś w środku mnie mentalnie dorastała idea, którą chciałam się tutaj dzielić. Przełomowym był dzień, kiedy uświadomiłam sobie, że ponad 2 lata życia uciekły mi przez palce nie pozostawiając po sobie NIC. Dzień, w którym postanowiłam nauczyć się żyć świadomie, celebrować życie i zachęcać do tego innych.

Wracając do mojego filozofii

SMART LIFE

Po co? i dlaczego? to dwa pytania, które są głównym filarem smart life’u . Nasza filozofia życia to szukanie równowagi pomiędzy tym, co nakazuje rozsądek, a tym, czego pragnie serce. Odnalezienie własnego „ja”, podążanie swoją własną drogą, szukanie szczęścia w drobnostkach dnia codziennego, które malują na twarzy uśmiech.

Smart life to przede wszystkim świadome życie – analizowanie dnia, docenianie słońca o poranku i ciszy wieczorem. Przemyślane i świadome decyzje, celebrowanie codzienności, smakowanie życia wszystkimi zmysłami i przeżywanie każdego dnia tak, jakby jutra miało nie być. To bycie dla siebie ważnym, codzienna praca nad sobą, nad związkiem, nad tym jakimi jesteśmy ludźmi, partnerami, rodzicami.

Smart life to danie sobie przyzwolenia na życie zgodnie z własnymi przekonaniami i odwaga, by czasami pójść pod prąd. To odnalezienie równowagi między „mieć” a „być”, pomiędzy ułatwianiem sobie życia technologią, a namacalnym życiu „tu i teraz”.

Smart life to też świadome rodzicielstwo na luzie. Wychowywanie dzieci, które nie boją się zmian i nowości. To pozwalanie dzieciom na eksplorację świata i towarzyszenie im w tym, a nie wyręczanie. To pomaganie wtedy, gdy o tę pomoc poproszą, ale też dawanie swobody i przyzwolenia także na popełnianie własnych błędów. Świadome rodzicielstwo to uczenie i wychowywanie poprzez dawanie przykładu, bo wierzę, że żadna nauka nie jest skuteczniejsza u maluchów niż naśladownictwo.

Smart life to inwestowanie w podróże, doświadczenia i relacje, a nie w zbędne przedmioty. To stawianie jakości ponad ilością. To nadawanie rzeczom drugiego życia z szacunku do miejsca, na którym żyjemy i w trosce o przyszłe pokolenia.

W końcu Smart life to dostrzeganie plusów w minusach. Zmiana perspektywy, poszerzanie horyzontów.

Mam nadzieję, że zainteresowałam i zainspirowałam Cię na tyle, że zostaniesz tu na dłużej i pozostaniemy w kontakcie!

Follow @wikilistka

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close