Czym się bawi 5-latka? | Prezenty na Dzień Dziecka + KONKURS

Dzień Dziecka za pasem, więc przybywam z kolejną porcją zabawkowych polecajek. Dziś bez owijania w bawełnę – cała prawda o tym, czym faktycznie bawi się Pięciolatka i co wpisuje na swoje prezentowe listy marzeń.

Trzeba bowiem przyznać, że to już wiek zacny, w którym dzieci mają swoje oczekiwania i marzenia ściśle sprecyzowane. Owszem, wciąż piszczą o wszystko nowe, co zobaczą, ale – wiem po mojej – te najważniejsze, upragnione rzeczy mają gdzieś zakodowane. Dlatego jak zwykle polecam rozmowę z dzieckiem, ale liczę na to, że i moje polecenia się przydadzą 🙂

A na końcu wpisu, mam dla Was niespodziankę z okazji Dnia Dziecka!

CZYM SIĘ BAWI 5-LATKA ? = JAKIE ZABAWKI WYBRAĆ NA DZIEŃ DZIECKA  ?

ART&CRAFT

U nas to zawsze strzał w dziesiątkę! Nie będę się rozpisywać, bo poświęcę temu osobny wpis, ale wszelkie kolorowanki, zestawy kreatywne, naklejki, kredki, pisaki, stemple czy farby to świetny wybór!

 

INTERAKTYWNY BOBAS + AKCESORIA


Baby Anabelle była marzeniem Wiki na Gwiazdkę. W komplecie Elfy dorzuciły kołyskę i krzesełko, a chwilę wcześniej wózek dla Lalek i to był strzał w dziesiątkę. Pięciolatka jest bowiem na etapie małej mamy, ale o level wyższej niż Nasza Panna Bobas. Chciała więc lalki, która jak najbardziej przypomina dziecko, a ta – rusza buziom przy piciu wody i ssaniu smoczka, gaworzy, płacze, mówi, zasypia kołysana do snu, płacze łzami i robi siusiu. Jako TIP podpowiem Wam, że wersję w niebieskich śpioszkach udało mi się upolować połowę taniej niż różowy odpowiednik – funkcje te same… ; ) Kołyska i krzesełko to JANOD, a wózek Lilu.

LALKI BARBIE


Jak widzicie mamy ich cały kufer i są w użyciu niemal codziennie, zwłaszcza, gdy przychodzą koleżanki. Wiem, że Wiki marzy teraz o domku dla Barbie, ale – kurczę – no nie bardzo mamy gdzie go wstawić… W każdym razie lalki są regularnie przebierane i czesane, co skutkuje tym, że raz na 2 tygodnie spędzam z pół godziny na doprowadzenie ich do ładu. TIP – kupuję zawsze tylko oryginalne Barbie i księżniczki Disneya, ale zawsze szukam ich na dużych promocjach. Tym sposobem kiedyś kupiliśmy 2x Barbie ze zwierzątkiem przecenioną ze 130 zł na 20 zł ! albo Kopciuszka za pół ceny ze 120 zł.

HULAJNOGA

To nasz absolutny hit hitów, a teraz Panna ma nowy model ( opisałam go w aktualizacji wpisu o jeździku Mii, bo to wersja PRO ;)) Hulajnoga jest z nami odkąd Wiki skończyła 1,5 roku i nie pamiętam dnia, żeby z niej nie korzystała. Zabiera ją do sklepu nawet zimą, jeździła na niej do przedszkola, codziennie z Mią zasuwają też po domu. Biorąc pod uwagę, że dziecko +/- 5 letnie wyrasta z pierwszej hulajnogi bez regulowanej wysokości kierownica, myślę, że to świetny trop prezentowy.

MAGNESOWE UKŁADANKI

Te, które mamy są z Janod – księżniczki i literki. Aktualnie to literki wiodą prym i choć muszę przysiąść, żeby przygotować Wiki magnesy w polskiej wersji, to jest to zabawka, dzięki której zrobiła duży progres, jeśli chodzi o literki.

INTERAKTYWNY LAPTOP EDUKACYJNY

Kolejne marzenie pięciolatki, które spełnił tym razem Zając. Poza tym, że ma mnóstwo gier logicznych, uczy podstawowej matematyki i literek. Bardzo fajna rzecz, żeby jednocześnie dać dziecku możliwość nauki w sposób, który je kręci najbardziej, ale jednocześnie nie wpuszczać tak od razu w świat kolorowych smartfonów i tabletów. Tutaj grafika jest na tyle uboga, że dziecko faktycznie mocno skupia się na wykonaniu zadania. Nasz model to V-Tech Mój Pierwszy Laptop.


Czy to wszystko, czym bawi się 5-latka ? NIE. Ma więcej zabawek i bawi się wszystkimi – to jest pierwsza część. Te są aktualnie TOP of the TOP,  więc wspólnie uznałyśmy, że pokażemy je jako pierwsze. Kolejne będą za jakiś czas, a tymczasem ja chętnie poczytam, czym z zaangażowaniem bawią się Wasze dzieci, bo wciąż nie zdecydowałam co – poza książką – będzie prezentem na Dzień Dziecka  : ) 

Exit mobile version