Warsztaty robienia pralinek. Czy warto odwiedzić Manufakturę Czekolady? | Łódź z dzieckiem

Warsztaty dla dzieci w Łodzi w Manufakturze Czekolady były naszym głównym celem, jeśli chodzi o wszelkie atrakcje pod dachem podczas wakacyjnego wyjazdu do Łodzi. Po tym jak w Toruniu robiłyśmy pierniki, nie mogłam się doczekać momentu, gdy razem będziemy tworzyć czekoladę i nie myliłam się. Już na wejściu fanom czekolady uśmiech maluje się na twarzy, bo wszędzie pachnie czekolada! Ale – jak było na warsztatach z dziećmi? 

Z oferty Manufaktury Czekolady wybrałam z Angeliką warsztaty robienia pralinek, bo to właśnie w tej opcji jest najwięcej pracy manualnej z produktem, dekorowaniem i pakowaniem, a na tym właśnie mi zależało. Nasze dziewczynki bawiły się świetnie, zresztą… ja też!  W programie oprócz części praktycznej jest też krótki wykład o historii czekolady i procesie jej powstawania, dwa zdania o powstaniu manufaktury i kilka ciekawostek, o których sama nawet nie wiedziałam. Na przykład to, że smak gorzkiej czekolady zależy nie tyle od zawartości procentowej czystego kakao, co od długości fermentowania ziarna. Wiedziałaś ? : )

Wszyscy bawiliśmy się naprawdę super, bo ja z Ł. także postawiliśmy dołączyć do uczestników i robiliśmy własne pralinki. Dzięki Angelice mamy za to takie cudne kadry, bo ja zapomniałam aparatu (dziękujemy! :*)

Na warsztatach w Manufakturze Czekolady każdy uczestnik dostaje 10 kawałków masy pralinkowej, z których tworzy 10 pralinek, następnie obtacza je przy pomocy specjalnych narzędzi w płynnej czekoladzie (której resztki można zjeść;)), dekoruje, a na końcu wkłada do papilotek i specjalnego kartonika. Masa zabawy i mooocno czekoladowe ręce plamiące ubrania, więc weźcie coś na przebranie, zwłaszcza dla maluchów do 5 r.ż.

Gdy pralinki twardnieją, popijając zaserwowaną w pakiecie gorącą czekoladę, słuchamy wyżej wspomnianego już wykładu i oglądamy pokaz temperowania czekolady na blacie. W programie jest także degustacja 3 rodzajów czekolad, a zrobione pralinki oczywiście każdy zabiera ze sobą. Warsztaty trwają ok. godziny, koszt uczestnika to 40 zł, a opiekuna 10 zł ( w cenie degustacja czekolady i gorąca czekolada do picia). Można jednak spokojnie kupić bilet 1 uczestnika na 2 osoby i  wtedy robimy po 5 pralinek. My tak właśnie zrobiliśmy : )

Jeśli tylko macie możliwość – bardzo polecam się wybrać. Manufaktura i warsztaty są także w Warszawie – tam planujemy się wybrać robić własne tabliczki czekolady. A może znacie inne ciekawe miejsca z warsztatami okołokulinarnymi dla dzieci? Dajcie znać! 

Exit mobile version