Rodzinne gry planszowe – oto nasze ulubione!

Rodzinne gry planszowe to nasz ulubiony sposób na spędzanie długich, jesiennych i zimowych wieczorów. Kolekcja naszych planszówek nieustannie się powiększa, a dziś mam dla Was zestawienie kilku gier, w które obecnie najbardziej lubimy grać całą rodziną.

Wiem z wiadomości na Instagramie, że wiele z Was czeka na ten wpis. Dodatkowo w drugiej części wpisu zebrałam najciekawsze propozycje gier dla maluchów, które testowałam – w te gry zagracie już nawet z 2-latkiem! Nasze dziewczynki mają teraz 5 i 8 lat. Starsza bez problemu gra we wszystkie samodzielnie, natomiast młodsza przy grze w “Dolinę Królików” czy “Spacer po Burano” jest zawsze w drużynie z którymś z nas, rodziców. Z pozostałymi daje radę sama 🙂
Pod grafikami z zestawieniem macie numerki i nazwy gier są podlinkowane do sklepów. Po zestawieniach wrzucam Wam też kilka zdjęć domowych, które cyknęłam w trakcie naszych rozgrywek, dzięki czemu możecie zobaczyć jak wygląda zawartość. To tyle z informacji praktycznych, łapcie i zaopatrzcie domowe półki na jesienne wieczory 🙂 !

RODZINNE GRY PLANSZOWE – nasze TOP 10

 1. Gra dolina królików – od wiosny to właśnie chyba najulubieńsza z gier, w które gramy całą czwórką! Celem jest tworzenie rodzin króliczków, kierując się zasadami kart domków i karty lasu tak, aby zrealizować zadanie ze swoich kart.
 2. Magazynier – gra w formie kart, układamy swój magazyn grupując produkty i jednocześnie zakrywając myszy. Świetna zabawa i nauka strategii.
 3. Najazd turystów – jedna z najprostszych gier w tym zestawieniu. Turyści zdobywają hotele i apartamenty 🙂 Gra dla max 4 osób.
 4. Zaplątana Sawanna – trzeba zarzucić swoją pętlę na jak najwięcej zwierzątek o podobnych upodobaniach środowiskowych.
 5. Spacer po Burano – najbardziej skomplikowana z całego zestawienia gra, w której trzeba strategicznie podejść do budowania swoich kamienniczek w Burano.
 6. Nogi za pas – jedyna w zestawieniu gra z cyklu “do celu”, ale z zachowaniem elementów strategii. Każdy ma swoich 3 rycerzy, których trzeba zaprowadzić do wieży, ale co chwila smok wyrusza na polowanie.. .
 7. Janod “Statki – chyba nie wymaga opisu 😉
 8. Fashion Show – gra, w której zadaniem jest skomponowanie kolekcji tak, aby uzyskać największą ilość punktów.
 9. Kociaki Łobuziaki – zabawna gra, w której “toczymy” włóczkę w postaci sznureczka od jednego przedmiotu do kolejnego tak, aby po drodze zebrać jak najwięcej zabawek. Ulubiona naszej 5-latki 🙂

  I jeszcze te, o których zapomniałam na grafice 😉

  DOMEK – uwielbiamy grę w budowanie domku tak, żeby zyskać jak najwięcej punktów!

NAJFAJNIEJSZE GRY RODZINNE DLA MALUCHÓW

1. Janod “Akrobaci”
2. Janod “Zwariowane Patyczki”
3. Janod “Jenga” – oprócz tego, że można grać w klasyczną jengę, kostka wskazuje nam, jaki konkretnie kolor klocka mamy wyjąć, co utrudnia rozgrywkę. Dodatkowo klocki same w sobie świetnie nadają się do budowania przeróżnych konstrukcji.
4. Djeco Bingonimo – ta gra jednocześnie może być układnką-puzzlami dla malucha, co jest super!
5. Djeco Little Actions – jedna z pierwszych gier, jakie miałam dla Mii, jest świetna!
6. Janod “Małpki”

I jeszcze te, o których zapomniałam na grafice 😉
Pingwin na lodzie
Karaluchy pod poduchy
– świetnie ćwiczy koordynację ręka-oko!
Spadające króliczki

Pozostałe gry to typowe gry zręcznościowe 🙂

Nasze ulubione rozgrywki rodzinne w praktyce

Wybaczcie jakość zdjęć, ale to są typowo domowe, proste kadry z telefonu do albumu 🙂

Dolina Królików
Kociaki Łobuziaki
Zaplątana Sawanna
DOMEK
Spadające króliczki
Spacer po Burano
Magazynier
Pingwin na lodzie
Fashion Show

Która najbardziej przypadła Ci do gustu? Czekam na Wasze rodzinne rozgrywki! 🙂 Pamiętaj, żeby oznaczyć mnie na Instagramie @wikilistka – dzięki temu będę mogła to zobaczyć i osobiście wpaść zostawić Wam serduszko : )

Exit mobile version