List do Mikołaja – jak pomóc stworzyć go dziecku, które jeszcze nie umie pisać

List do Mikołaja - dziecko układające coś, zasłaniające to rękami

Przyszła do mnie pewnego ranka smutna i wyraźnie zmartwiona…Prawie serce mi pękło, bo przecież owszem, miewa fochy, furie czasem nawet i napady złości albo niekontrolowanego płaczu, bo różowa kredka ma nie taki odcień jakby chciała, ale ona była… smutna, a to jej się właściwie nie zdarza. I siada obok mnie to dziecię moje, z błyszczącymi od napływających łez okrągłymi oczyma, patrzy na mnie i rzecze :

-Mamusiu, jest mi smutno, wies? Mikołaj mi nie psyniesie prezentów, bo pseciez ja nie umiem pisać,a tseba wysłać list do Mikołaja… 

Utuliłam, obiecałam, że rozwiążę ten arcyważny światowy problem. Odetchnęłam z ulgą, bo chyba jedną z najgorszych rzeczy na świecie jest patrzeć na swoje smutne dziecko, prawda? A ja już znałam rozwiązanie i wiedziałam, że przecież to nie problem, wystarczyło ruszyć głową!

OBRAZKOWY LIST DO MIKOŁAJA

Pomyślałam sobie, że może czasem Twój maluch też ma podobne problemy rangi światowej, więc podzielimy się z Wami rozwiązaniem 🙂 My użyłyśmy tego, co miałyśmy pod ręką, ale jeśli chcesz zaplanować taką zabawę z wyprzedzeniem, możesz dokupić  np. stempelki i naklejki z motywem świątecznym, kopertę albo stemple z literkami – może taka forma pisania jednak się nada.

Mnie udało się wygrzebać z kartonu z różnymi przydasiami kartkę papieru wizytówkowego, kawałek tektury, stary korektor w pędzelku i kawałki papieru pakowego, z którego powycinałam gwiazdki, zwierzątka i prezenty.

Pobrałam z Internetu kilkadziesiąt obrazków z propozycjami prezentów, w Photoscapie (tu Natalia pisze o tym więcej) bardzo prowizorycznie przygotowałam wszystko do druku, wydrukowałam, powycinałam.

Chcąc wprowadzić jakąś hierarchię ważności prezentów, wpadłam na pomysł z choinką i wycięłam ją z tektury. To dość ważny punkt, bo jak wiemy, trzylatka najchętniej chciałaby wszystkie zabawki 🙂

Później była już tylko inwencja twórcza trzylatki i wielka radość, że właśnie ukończyła swój pierwszy list do mikołaja. 

I jak? Skorzystacie z naszego sposobu na stworzenie obrazkowego listu do mikołaja? 

Exit mobile version