Niezabawkowe prezenty na dzień dziecka

27 pomysłów na prezent na dzień dziecka

Zbliża się Dzień Dziecka i pewnie – jak każdy rodzic – zastanawiasz się, jak uszczęśliwić w tym dniu swoją pociechę. Przybywam z pomocą! Tym razem mam dla Ciebie przegląd 27 pomysłów na niezabawkowy prezent na dzień dziecka. Fajnie? Jeszcze lepiej!

Dlaczego niezabawkowe prezenty na Dzień Dziecka?

Ten wpis chodził mi po głowie od dobrych dwóch lat, a teraz, dzięki temu, że marka Empik Foto została partnerem tego wpisu, mogłam się w pełni skupić na jego przygotowaniu i zrobieniu go dokładnie tak, jak planowałam.

Po pierwsze zarówno bardzo małe dzieci jak i te sporo starsze niekoniecznie potrzebują wielu zabawek. Po drugie, okazji, na które od różnych osób dzieci dostają zabawki jest w ciągu roku mnóstwo. My mamy taką tradycję, że w Dzień Dziecka zawsze robimy z dziewczynami coś fajnego razem, ale jednocześnie też nie chcę, żeby czas z rodzicem był prezentem (bo to nie powinno tak być!), dlatego i tak zawsze dostają drobny upominek. Dlatego właśnie dziś chcę Ci pokazać, co może być fajnym upominkiem dla dziecka, a niekoniecznie zabawką.

Co kupić na “niezabawkowy” prezent dla dziecka?

Książeczka “Leśne Przygody” jest super, żeby opowiedzieć historię. Właściwie można zmienić cały tekst! Ja co prawda bazowałam na historyjce, która już była w szablonie, ale zmieniłam imię nie tylko Miśki, ale też zwierzaka. Tym sposobem Mia w bajce szuka pomaga szukać rodziców ożywionej wersji swojej ukochanej przytulanki 🙂
Druga książeczka to “Wyprawa do zoo”, którą uzupełniłam naszymi zdjęciami z wyjść do ZOO właśnie. Świetna pamiątka!

Co jeszcze można kupić na Dzień dziecka?

I jak, zainspirowałam Cię? Dzisiejsze propozycje są też super dla “dzieci, które mają już każdą zabawkę, którą chciały mieć”, a znam takie. Wtedy warto wyjść poza schemat i sprezentować dziecku coś wyjątkowego.

Exit mobile version