Książki dla 6 latka | Nowości z bibioteczki Starszaka

Pokazałam Ci już najciekawsze propozycje z biblioteczki Mijeńki lat 2, więc dziś czas na książkowe perełki 6-latki, czyli te, po które najczęściej sięga Wiki. Powiem Ci szczerze, że to, jak przegenialne książki można teraz kupić dla dzieci, nieustannie wprowadza mnie w zachwyt i strasznie cieszy. Książki dla dzieci to stosunkowo jedne z najtańszych zabawek, a bardzo wartościowe i już za 20-30 zł można kupić naprawdę genialne perełki, np. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka

KSIĄŻKI DLA 5-6-7-8 LATKÓW

Tytuły nad zdjęciami to linki, które przeniosą Was do sklepów, gdzie możecie kupić daną propozycję : )

NOWOŚCI – książki z biblioteczki przedszkolaka 2019

NOWOŚCI – książki z biblioteczki starszaka 2019

[ KONIECZNIE ZERKNIJ TEŻ NA NOWOŚCI KSIĄŻKOWE 2019 –  nasze hity ostatnich miesięcy pokazałam w pomysłach na prezent dla dziecka do 100 zł (klik) ]

Otwórz okienko – liczenie (tutaj) 

To analogiczna książeczka do “Ksztatłów”, które pokazałam Ci we wpisie z książkami dla 2-3 latków. Tu jednak jesteśmy po poziom wyżej i pod otwieranymi okienkami kryją się różne ciekawe zadania związane z podstawową matematyką.

Książki z okienkami Olesiejuk (tutaj) – mój totalny HIT!

Książkowy hit tego roku nr 2 – książki z okienkami, do których ja sama z ciekawością zaglądam, bo lubię przyswajać fakty w postaci takich krótkich informacji. Ta seria jest świetna z wielu, naprawdę wielu powodów. Zachęca do samodzielnego czytania, bo informacje są krótkie, a jednocześnie treściwe. Wzbudza zainteresowanie dziecka danym tematem, właśnie dzięki temu, że nie jest przeładowana zbędnymi wiadomościami. Wszystko jest podane w bardzo przystępnej oprawie graficznej i za niewielkie pieniądze. Osobiście uważam, że cała seria tych książek powinna być obowiązkowo na wyposażeniu każdej zerówkowej lub podstawówkowej sali ; )

W naszej biblioteczce na razie goszczą 3 tytuły:

a następne dołączą już wkrótce. W serii znajdziesz kilkanaście tytułów z naprawdę różnych dziedzin, włącznie z energią, drobnoustrojami i komputerami/ programowaniem.

Na tropie angielskich słówek Kapitan Nauka (tutaj)

Całokartonowa książka z przepięknymi ilustracjami do nauki angielskiego i jednocześnie ćwiczenia spostrzegawczości, bo odpowiednich rzeczy możemy szukać na planszach. Podoba mi się też to, że mamy w niej nie tylko rzeczowniki, ale także inne wyrażenia jak czasowniki czy słowa opisujące różne zależności przestrzenne (np. przed, nad , pomiędzy itp.)

Atlas miast

Piękna, ogromna, ilustrowana książka, z którą planujemy podróże i rozmawiamy o miejscach, które chcemy odwiedzić. Idealna dla fanów książki “Mapy”.


Jak to działa ?

To seria miękkich, niezbyt grubych książeczek, w której w bardzo przystępny sposób wyjaśnione jest mnóstwo zjawisk, zależności i działania przeróżnych rzeczy związanych z naszą codziennością. Czytając ją z Wiki dowiedziałam się m.in. czemu lód jest śliski oraz skąd się biorą dziury w serze. W tej związanej z jedzeniem świetnie wyjaśniona jest istota czytania etykiet, gdzie podkreślono, że jogurt jogurtowi nierówny, o czym pisałam Ci już we wpisie o 6 zdrowych nawykach, które próbuję wpoić dziewczynkom.

Książeczki “Jak to działa” kosztują mniej niż 10 zł za sztukę i będą idealnym prezentem na Dzień Dziecka dla wszystkich małych ciekawskich.

Złota Kolekcja Disneya

Jedna z najbardziej ulubionych do czytania przed snem seria Wiki. Ta miłość zaczęła się z 2 lata temu i trwa do dziś, a to wszystko chyba dzięki historiom zamkniętym w idealnej długości na bajkę przed snem i jednocześnie pięknych ilustracjach na całych stronach. Arielkę czytałam już tyle razy, że chyba obie znamy ją niemal na pamięć 😉

Emi i Tajny klub superdziewczyn + Dziewczyny kodują

Te dwie książki przyszły do nas jakiś czas temu i choć osobiście byłam pewna, że jeszcze lat kilka poczekają na półce na swoją kolej, to okazało się, że 6-letnia fanka Lego Friends uwielbia klimat historyjek o przygodach dziewczynek, chcących podbić świat i tytuł “prawie nastolatki” jest jej do tego kompletnie niepotrzebny. Polecam więc, jeśli macie w domu podobny egzemplarz, bo prawdopodobieństwo zainteresowania jest całkiem duże 😉

Pożyczalscy

“Kłopoty rodu Pożyczalskich” to była pierwsza długa książka, którą rodział za rozdziałem wieczorami przeczytałam Wiki. Od niej zaczęła się nasza przygoda z czytaniem dłuższych historii, w których najpierw trzeba było przypomnieć sobie, o czym czytałyśmy wczoraj a dopiero wejść w przygodę dalej. Mam do niej ogromny sentyment, teraz czytamy ją drugi raz, żeby przejść płynnie do kolejnych kilku tomów.

Pożyczalscy to historia o życiu i przygodach małych ludzików, które rzekomo żyją pod podłogami domów. Nie mogą być “widziani”, bo wtedy ich los jest zagrożony. Śledzimy losy Arietty oraz jej mamy Dominiki i taty Strączka, a cała historia jest naprawdę bardzo zabawna, ale też wzruszająca i pouczająca, a do tego strasznie wciąga. Ja naprawdę czytam ją z ogromną przyjemnością  ; )

Potrafisz to zrobić! Teatr Baletowy

To co prawda bardziej zabawka niż książeczka, ale jest idealnym pomysłem na niedrogi prezent na dzień dziecka i nie tylko dla dziewczynki, która lubi balet i kreatywne zabawy. Ja naszą kupiłam zupełnie nieplanowanie w Biedronce, ale jest też dostępna online.

Dowiedz się jak kupować lepiej, mądrzej i taniej, a także jak odgruzować swoją przestrzeń i przy okazji zyskać fundusze na rzeczy, które będą dawać Ci radość!

Pobierz bezpłatne fragmenty moich SmartLifeBooków!


Zobacz: PUZZLE – Wielki Poradnik Zakupowy #1

Nie bez powodu to właśnie książki pokazałam Wam jako pierwsze z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Są to dość tanie, a bardzo wartościowe prezenty, a obecnie na rynku jest dostępna cała masa książek dla dzieci takich jak te z okienkami czy aktywizujące, które tak naprawdę są fajną zabawką dla dziecka a nie tylko ozdobą półki.

Exit mobile version