Pokazałam Ci już najciekawsze propozycje z biblioteczki Mijeńki lat 2, więc dziś czas na książkowe perełki 6-latki, czyli te, po które najczęściej sięga Wiki. Powiem Ci szczerze, że to, jak przegenialne książki można teraz kupić dla dzieci, nieustannie wprowadza mnie w zachwyt i strasznie cieszy. Książki dla dzieci to stosunkowo jedne z najtańszych zabawek, a bardzo wartościowe i już za 20-30 zł można kupić naprawdę genialne perełki, np. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka
KSIĄŻKI DLA 5-6-7-8 LATKÓW
Tytuły nad zdjęciami to linki, które przeniosą Was do sklepów, gdzie możecie kupić daną propozycję : )
NOWOŚCI – książki z biblioteczki przedszkolaka 2019
NOWOŚCI – książki z biblioteczki starszaka 2019
Otwórz okienko – liczenie (tutaj)
To analogiczna książeczka do „Ksztatłów”, które pokazałam Ci we wpisie z książkami dla 2-3 latków. Tu jednak jesteśmy po poziom wyżej i pod otwieranymi okienkami kryją się różne ciekawe zadania związane z podstawową matematyką.
Książki z okienkami Olesiejuk (tutaj) – mój totalny HIT!
Książkowy hit tego roku nr 2 – książki z okienkami, do których ja sama z ciekawością zaglądam, bo lubię przyswajać fakty w postaci takich krótkich informacji. Ta seria jest świetna z wielu, naprawdę wielu powodów. Zachęca do samodzielnego czytania, bo informacje są krótkie, a jednocześnie treściwe. Wzbudza zainteresowanie dziecka danym tematem, właśnie dzięki temu, że nie jest przeładowana zbędnymi wiadomościami. Wszystko jest podane w bardzo przystępnej oprawie graficznej i za niewielkie pieniądze. Osobiście uważam, że cała seria tych książek powinna być obowiązkowo na wyposażeniu każdej zerówkowej lub podstawówkowej sali ; )
W naszej biblioteczce na razie goszczą 3 tytuły:
a następne dołączą już wkrótce. W serii znajdziesz kilkanaście tytułów z naprawdę różnych dziedzin, włącznie z energią, drobnoustrojami i komputerami/ programowaniem.
Na tropie angielskich słówek Kapitan Nauka (tutaj)
Całokartonowa książka z przepięknymi ilustracjami do nauki angielskiego i jednocześnie ćwiczenia spostrzegawczości, bo odpowiednich rzeczy możemy szukać na planszach. Podoba mi się też to, że mamy w niej nie tylko rzeczowniki, ale także inne wyrażenia jak czasowniki czy słowa opisujące różne zależności przestrzenne (np. przed, nad , pomiędzy itp.)
Atlas miast
Piękna, ogromna, ilustrowana książka, z którą planujemy podróże i rozmawiamy o miejscach, które chcemy odwiedzić. Idealna dla fanów książki „Mapy”.
Jak to działa ?
To seria miękkich, niezbyt grubych książeczek, w której w bardzo przystępny sposób wyjaśnione jest mnóstwo zjawisk, zależności i działania przeróżnych rzeczy związanych z naszą codziennością. Czytając ją z Wiki dowiedziałam się m.in. czemu lód jest śliski oraz skąd się biorą dziury w serze. W tej związanej z jedzeniem świetnie wyjaśniona jest istota czytania etykiet, gdzie podkreślono, że jogurt jogurtowi nierówny, o czym pisałam Ci już we wpisie o 6 zdrowych nawykach, które próbuję wpoić dziewczynkom.
Książeczki „Jak to działa” kosztują mniej niż 10 zł za sztukę i będą idealnym prezentem na Dzień Dziecka dla wszystkich małych ciekawskich.
Złota Kolekcja Disneya
Jedna z najbardziej ulubionych do czytania przed snem seria Wiki. Ta miłość zaczęła się z 2 lata temu i trwa do dziś, a to wszystko chyba dzięki historiom zamkniętym w idealnej długości na bajkę przed snem i jednocześnie pięknych ilustracjach na całych stronach. Arielkę czytałam już tyle razy, że chyba obie znamy ją niemal na pamięć 😉
Emi i Tajny klub superdziewczyn + Dziewczyny kodują
Te dwie książki przyszły do nas jakiś czas temu i choć osobiście byłam pewna, że jeszcze lat kilka poczekają na półce na swoją kolej, to okazało się, że 6-letnia fanka Lego Friends uwielbia klimat historyjek o przygodach dziewczynek, chcących podbić świat i tytuł „prawie nastolatki” jest jej do tego kompletnie niepotrzebny. Polecam więc, jeśli macie w domu podobny egzemplarz, bo prawdopodobieństwo zainteresowania jest całkiem duże 😉
Pożyczalscy
„Kłopoty rodu Pożyczalskich” to była pierwsza długa książka, którą rodział za rozdziałem wieczorami przeczytałam Wiki. Od niej zaczęła się nasza przygoda z czytaniem dłuższych historii, w których najpierw trzeba było przypomnieć sobie, o czym czytałyśmy wczoraj a dopiero wejść w przygodę dalej. Mam do niej ogromny sentyment, teraz czytamy ją drugi raz, żeby przejść płynnie do kolejnych kilku tomów.
Pożyczalscy to historia o życiu i przygodach małych ludzików, które rzekomo żyją pod podłogami domów. Nie mogą być „widziani”, bo wtedy ich los jest zagrożony. Śledzimy losy Arietty oraz jej mamy Dominiki i taty Strączka, a cała historia jest naprawdę bardzo zabawna, ale też wzruszająca i pouczająca, a do tego strasznie wciąga. Ja naprawdę czytam ją z ogromną przyjemnością ; )
Potrafisz to zrobić! Teatr Baletowy
To co prawda bardziej zabawka niż książeczka, ale jest idealnym pomysłem na niedrogi prezent na dzień dziecka i nie tylko dla dziewczynki, która lubi balet i kreatywne zabawy. Ja naszą kupiłam zupełnie nieplanowanie w Biedronce, ale jest też dostępna online.
Dowiedz się jak kupować lepiej, mądrzej i taniej, a także jak odgruzować swoją przestrzeń i przy okazji zyskać fundusze na rzeczy, które będą dawać Ci radość!
Pobierz bezpłatne fragmenty moich SmartLifeBooków!
Zobacz: PUZZLE – Wielki Poradnik Zakupowy #1
Nie bez powodu to właśnie książki pokazałam Wam jako pierwsze z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Są to dość tanie, a bardzo wartościowe prezenty, a obecnie na rynku jest dostępna cała masa książek dla dzieci takich jak te z okienkami czy aktywizujące, które tak naprawdę są fajną zabawką dla dziecka a nie tylko ozdobą półki.
Wczoraj miał premierę „Był sobie szczeniak Ellie”, też super pomysł do czytania z dzieckiem 🙂
<3