W co się ubrać rodzinnie na wesele, żeby dobrze wyjść na zdjęciach ?

Jak się ubrać na wesele? Kiedy przegląd ubranek na Komunię? Jaki strój wybrać na wesele/komunię?
To pytania, którymi zasypujecie mnie od 2 lat w okresie majowo-czerwcowym na okrągło, a ja wciąż zastanawiałam się, jak ugryźć temat, żeby nie był on kopią pięćdziesięciu innych wpisów na blogach w tej tematyce i jednocześnie, żeby faktycznie dawał Wam wartość i jeszcze był zgodny i spójny z moją filozofią.

Łatwo nie było, ale MAM TO! Pokażę Wam i opowiem, jak skompletować rodzinne outfity na komunię , wesele czy inne bardziej uroczyste wyjścia, żeby LEPIEJ WYGLĄDAĆ NA RODZINNYCH ZDJĘCIACH!

Jako fotograf i estetka, przykładam ogromną wagę do tego,  żeby np. strony w albumach albo zdjęcia w galerii na ścianie były spójne kolorystycznie. Miały jakiś wizualny element przewodni.
Przy sesjach rodzinnych – bez względu na to, czy tych pozowanych u fotografa, czy ‘wujkowi Zenkowi’ na weselu – takim głównym elementem, który może automatycznie poprawić wygląd i estetykę nawet najbardziej amatorskiego zdjęcia, jest ubiór członków rodziny.

Jak więc ubrać siebie, męża i dzieci na wesele / komunię, żeby dobrze wyglądać na wspólnych zdjęciach? Jest kilka zasad.

Przede wszystkim – minimalizm znów jest kluczem do sukcesu i mniej znaczy lepiej. Odrzuć wszystkie genialne pomysły na duże nadruki, mnóstwo cekinów, pstrokate ubranka dla każdego w innym kolorze. To niestety rzadko kiedy wygląda dobrze i chyba tylko Macademian Girl jest dobra w komponowaniu takich stylizacji na tyle dobrze, żeby wyglądać oryginalnie i stylowo, a nie jak papuga tudzież inny rajski ptak.

SPRAWDZONE POŁĄCZENIA

1. Odcienie szarości połączone z pastelami ( róż / brzoskwinia / błękit )


Takie zestawienie jest bardzo bezpieczne, a jednocześnie nie jest nudne. Warto pamiętać, że jeśli np. Twój Partner decyduje się tylko na różowy krawat, to Ty załóż sukienkę całą w tym kolorze. Jeśli np. postawi na różową koszulę, możesz szukać szarej kiecki i różowych dodatków. Ubrania dzieci też wtedy warto wpisać w tę paletę kolorystyczną.

TIP – jeśli np. masz dwoje małych dzieci, to fajnie jest rozważyć ubranie ich w inne kolory (tzn. jedno w szary strój, drugie w różowy). W takim układzie, gdy np. Ty w różowej sukience weźmiesz do zdjęcia na ręce synka, który ma szare spodnie i kamizelkę, a tylko różową koszulę czy muchę, a mąż w różowej koszuli córkę, ubraną na szaro, to na zdjęciu powstanie fajna kompozycja.

Poniżej kilka ciekawych przykładów ubrań na wesele w tej kolorystyce – po kliknięciu w obrazek, przeniesie Cię do strony konkretnego produktu.  

2. Stonowana baza + mocny, intensywny kolor

To druga sprawdzona propozycja, która wygląda świetnie. Ważne jest, aby kolor Twojej sukienki i dodatków partnera, czy dziecka (ew. np. dzieci mogą mieć też ubranie w mocniejszym kolorze – takim jak Twoja sukienka) był intensywny, wyraźni i czysty. Jeśli bazą będą szarości, idealnie uzupełnią je : czerwień, żółć, kobalt albo turkus. Moje propozycje ?

3. Kilka odcieni tego samego koloru dla wszystkich


Kolejne sprawdzone połączenie. Zasada jest bardzo prosta – wybieramy kolor bazowy i poruszamy się w jego odcieniach. Ważne jest, żeby nie ubrać się jak klony, tylko zróżnicować odcienie(tak jak na grafice powyżej). Nie otrzymamy wtedy efektu plamy koloru, tylko fajne, spójne zdjęcie. Tu obowiązuje przy zdjęciach ta sama zasada, co w pierwszym punkcie – jeśli dziecko ma ubranie w odcieniu stroju Taty, to ląduje na rękach u mamy ( żeby był jakikolwiek kontrast).
Moje propozycje w błękitach :

Co z wzorami ?

Złota zasada jest taka, żeby nie było ich za dużo obok siebie  – żeby nie zlewały się na zdjęciu. Jeśli ubierzesz wzorzystą sukienkę, dobrze żeby partner miał jednolity w miarę strój, raczej w stonowanych kolorach. Jeśli Ona ma wzorzystą koszulę i marynarkę – Ty ubierz gładką sukienkę. Fajnie też, jeśli np. dodacie u siebie tylko wzorzyste dodatki (np. Ty bolerko, Partner krawat), a dzieci będą miały wzorzysty strój – np. sukienki czy koszula u synka.


Na dziś to tyle. Jeśli interesują Cię piękne zdjęcia i zatrzymywanie wspomnień w najpiękniejszy możliwy sposób, koniecznie zapisz się na specjalną grupę newslettera – już dziś dostaniesz ode mnie darmowy, autorski fotoporadnik, a niebawem jako pierwsza dowiesz się o moim tajnym projekcie!


Czekają Cię w tym sezonie jakieś komunie lub wesela? Mam nadzieję, że pomogłam! Jeśli podobał Ci się ten wpis, pomóż mi proszę podać go dalej w świat – kliknij “Lubię to” i udostępnij znajomym >>>
ODWIEDŹ FB WIKILISTKA I ZAINSPIRUJ SIĘ !

Exit mobile version