Psychologicznie o naszym BABY SPA

Wróciłaś zmarznięta ze spaceru. Nos i poliki czerwone, ręce lodowate. Dom. Przyjemne ciepło. Wchodzisz do łazienki, a tam czekają świeże, pachnące ręczniki grzejące się na kaloryferze i wanna wypełniona magiczną białą wodą, w której pływają płatki róż. W powietrzu unosi się ulubiony aromat truskawkowej mgiełki …

Super, prawda? Która z nas o tym nie marzy? A wiecie, kto korzysta z takich luksusów i sensorycznych kąpieli w naszym domu?
Bingo!
Roczniak i Czterolatka, bo kto powiedział, że domowe SPA należy się tylko dorosłym?


Zima to trudny czas nie tylko ze względu na szaroburość za oknami, ale w naszym przypadku też przez to, że suche powietrze, które fundują nam kaloryfery ma bardzo negatywny wpływ na wrażliwą i podatną na nawroty AZS skórę dziewczyn. Zresztą, nie tylko ich, bo nawilżenie mojej skóry zimą również pozostawia wiele do życzenia.

Pisałam Ci już kiedyś, że nie kąpię dziewczyn codziennie właśnie ze względu na suchą skórę podatną na AZS. Jednak to właśnie zimą, kiedy wieczory są długie, nudne i ciągnące się w nieskończoność, skłonna jestem wrzucać je do wanny częściej, by zafundować im choć trochę rozrywki. To też mój patent na błyskawiczne rozgrzanie po długim spacerze na mrozie i harcach w śniegu – funduję im wtedy „baby SPA” i pozwalam siedzieć w wodzie aż pomarszczą się jak moje ulubione suszone morele 😉

W naszym SPA nie ma jednak piany i bąbelków, bo już samo długie przesiadywanie w ciepłej wodzie zbyt dobrze tej skórze moich nadwrażliwców nie robi. Szukam więc sposobów, by jednocześnie te posiedzenia w wannie urozmaicić oraz jak najbardziej wspierać skórę, wzmacniając barierę ochronną.

Od jakiegoś czasu w naszym baby SPA testujemy kosmetyki ELODERM i muszę przyznać, że polubiłam je zarówno ja ( też używam na co dzień) jak i dziewczynki. One pokochały przede wszystkim emulsję do kąpieli, która robi im „białą wodę”. Ja też obdarzyłam ją uczuciem, bo dba o nawilżenie skóry dziewczyn i pozostawia na skórze po kąpieli delikatny film ochronny.
Mnie z kolei najbardziej uwiódł szampon, który w niczym nie przypomina mi jakiegokolwiek znanego środka do mycia włosów i skóry głowy, bowiem jest … zupełnie płynny, niczym olejek! Używając go pierwszy raz bardzo się zdziwiłam, co więcej – okazało się, że jest PIEKIELNIE WYDAJNY. Za pierwszym razem użyłam go na włosy Wiki tyle, że umyłabym w tym głowy chyba połowie przedszkola ; ) Do tego naprawdę świetnie nawilża włosy, co najlepiej widać po kędziorkach Mii, które się nie puszą.
Co dla mnie ważne – kosmetyki Eloderm nie zawierają parabenów, SLES, SLS oraz barwników. Za to na liście składników znajdziemy takie składniki jak choćby masło shea, alantoina, olej macadamia czy olej kukurydziany, olej canola czy trójglicerydy z oliwy z oliwek. Działanie tych ostatnich najmocniej odczuwam w balsamie do ciała, którego używam na równi z dziewczynkami, bo jako jeden z niewielu sprawia, że nawet kilka godzin po nałożeniu moja skóra wciąż jest miękka i nawilżona.

Jeśli pomyślałaś – muszę spróbować, to pod koniec wpisu mam dla Ciebie niespodziankę!

GŁĘBSZY WYMIAR PIELĘGNACJI

Jednak nasze Baby SPA ma też głębszy wymiar niż ten czysto higieniczny. Staram się, by dziewczyny od małego uczyły się dbać o siebie i być dla siebie dobre, ważne. Mamy jedno życie i często postrzegamy to w kontekście przeżyć i doświadczeń, niestety zapominamy, że razem z tym jednym życiem mamy też tylko jedno ciało do dyspozycji i ono musi nam służyć przez kilkadziesiąt lat. Aby spełniało swoją rolę i pozwalało doświadczać, czerpać garściami i żyć pełnią życia, musi być zdrowe i sprawne, a żeby takie było, musimy je szanować i o nie dbać. W różnych aspektach.
Oczywiście biała, nawilżająca kąpiel z płatkami róż to jest ogromna metafora dbania o siebie, ale rozmawiam z dziewczynkami, a także na własnym przykładzie pokazuję, że kobieta musi być dla siebie dobra i o siebie dbać.
Im będą starsze, tym głębiej będę wchodzić w tę tematykę, ale chcę, by były świadome tego, że uważne życie i docenianie, to także dbanie o to, co posiadamy, a więc i o swoje ciało.
To dbanie o to, czym je karmimy, jak dbamy o nie od zewnątrz, ale też czy regularnie dbamy o badania i nasz stan zdrowia. Czy zapewniamy sobie odpowiednią dawkę codziennej aktywności? Czy obserwujemy nasz organizm, czy przypadkiem nie daje niepokojących sygnałów będących oznaką choroby albo chociaż przemęczenia?

Mocno wierzę, że jeśli będę od małego zaszczepiać w nich taką uważność i wyrobię w nich „nawyk” bycia dla siebie dobrą, to będzie to jedna z większych wartości, jakie mogę im zafundować jako bonus startowy w dorosłość.

MAM COŚ DLA CIEBIE!

A teraz obiecany bonus DLA CIEBIE! Mam dla Was 5 zestawów produktów ELODERM (szampon, żel do mycia, balsam do ciała, emulsja do kąpieli i krem). Jedyne, co musicie zrobić, to odpowiedzieć mi W KOMENTARZU NA FACEBOOKU, DOKŁADNIE TUTAJ
Jak uczycie swoje dzieci, że muszą być dla siebie dobre i ważne : ) ?
Na zgłoszenia czekam do 26 lutego 2017 do północy, a zwycięzców ogłoszę w tym wpisie najpóźniej 1.03.2017. Oczywiście byłoby miło, jeśli podacie tę informację dalej w świat albo zaprosicie znajomych do zabawy, ale nie jest to warunek konieczny.

WYNIKI! 

Dziewczyny, gratuluję i poproszę o adresy do wysyłki z nr tel dla kuriera na adres: blog@wikilistka.pl 

Zuza Komala, 

Ewelina Rola

Gabriela Kusy

Kira Carmen

Inka Krzymińska 

To nie koniec atrakcji! Masz ochotę na aparat Instax Mini lub sesję zdjęciową?

Do 13 marca 2017 na stronie ELODERM możecie wziąć udział w dodatkowym konkursie i to nie byle jakim! Po pierwsze – dzięki niemu sprawicie komuś (komu tylko chcecie!) ogromną radość, a po drugie – możecie zgarnąć MEGA NAGRODY (sesje zdjęciową lub aparat Instax Mini!) Wystarczy na stronie ELODERM stworzyć kartkę – przepełnioną szacunkiem, miłością i podziękowaniami. Dla kogo? Dla kogoś, kto nieustannie wspiera Was w walce o bycie lepszą mamą. Kogoś, kto zostaje z dzieckiem, jeśli trzeba, słucha telefonicznych żali, pomagał w pierwszych chwilach z maluszkiem. Kto to jest u Was ?

Wpis powstał we współpracy z marką Eloderm

Exit mobile version