Afrykarium i ZOO we Wrocławiu – miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić z dzieckiem!

Pokazać dziecku większą od niego płaszczkę i żółwie morskie, które przepływają tuż nad jego głową? Nieduże rekiny, wodospad i tropikalne rośliny oraz klimat dżungli? Wiesz, że to możliwe, tutaj u nas w Polsce? W dodatku takie atrakcje są dostępne w jednym z najpiękniejszych miast w naszym kraju, które od razu urzekło mnie swoim urokiem i koniecznie musimy tam wrócić jeszcze w tym roku.

AFRYKARIUM I ZOO WE WROCŁAWIU

Absolutnie obowiązkowa atrakcja, jeśli tylko będziesz z dziećmi w okolicach Wrocławia. Dzięki afrykarium nie jest to zwykłe zoo, a miejsce, w którym dla dzieci dzieje się magia, bo mogą podziwiać podwodny świat, nie mocząc w wodzie nawet końcówki palca : )

Afrykarium we Wrocławiu – bilet i atrakcje w cenie.

Bilet rodzinny do wrocławskiego Zoo kosztuje ok. 120-150 zł i w tej cenie jest już zwiedzanie Afrykarium, które w moim odczuciu jest najmocniejszym punktem tego miejsca i właśnie ze względu na afrykarium nie możemy sobie tej atrakcji odpuścić, mimo, że byliśmy tam już dwukrotnie. Najbardziej magicznym momentem spaceru przez afrykarium jest przejście tunelem, w którym dookoła otacza nas woda, w której pływają m.in. duże płaszczki, nieduże rekiny oraz ogromne żółwie morskie. Hipnotyzujące wręcz doświadczenie.

We wrocławskim Afrykarium na 1,5 hektara terenu jest w sumie 15 milionów litrów wody i 5000 zwierząt reprezentujących aż 300 gatunków. Przyznaj, że te liczby robią wrażenie!

AFRYKARIUM I ZOO WROCŁAW – KILKA INFORMACJI PRAKTYCZNYCH

SPACER PO ZOO WE WROCŁAWIU

My na tegoroczny wypad do Wrocławia zaplanowaliśmy zdecydowanie zbyt mało czasu i tak naprawdę udało nam się odwiedzić tylko Zoo z Afrykarium, Ogród Japoński i przespacerować się wieczorem na plac zabaw obok Teatru Lalek.

Zdecydowanie musimy tam wrócić, choćby dla karuzeli w parku, dla której 2 lata temu w ogóle pierwszy raz pojechałam do Wrocławia.

NOCLEG DLA RODZINY WE WROCŁAWIU

Ostatnio nocowaliśmy w hotelu Mercure Wrocław Centrum i z dużym prawdopodobieństwem właśnie tam wrócimy. Hotel jest przy samej galerii, niedaleko całego starego miasta, więc spokojnie mogliśmy wyskoczyć na kolację, szybkie zakupy czy z dziećmi po jakąś nową książkę na dobranoc nawet tuż przed zamknięciem. Do tego do naszego ulubionego parku obok Teatru Lalek jest kilka minut spacerkiem. Do tego na miejscu serwują pyszne śniadania ze świeżo wyciskanymi sokami (zawsze hotel u mnie punktuje takim rozwiązaniem). Dziewczynki przywitano w recepcji słodkimi pluszakami – zwierzątkami, których potem miały za zadanie szukać w zoo, a do tego coś, co w wyposażeniu pokoi bardzo mnie urzekło, a mianowicie poza zestawem kosmetyków dla dzieci każda z nich dostała kaczuszkę do kąpieli, a na nas poza standardowym szamponem i mydłem czekały też zestawy ze szczoteczką do zębów i pastą, maszynką do golenia i mini żelem, a nawet osobny mini-zestaw z patyczkami i wacikami kosmetycznymi. Niby taka drobnostka, a to są rzeczy, które potrafią zrobić ogromną różnicę. Do tego standardowo już dla tej sieci hoteli mieliśmy świetny standard w rozsądnej cenie, co jest dla mnie głównym wyznacznikiem, dlaczego najczęściej właśnie na te hotele pada nasz wybór.

BTW, dla sieci AccorHotels jakiś czas temu udzielałam wywiadu odnośnie ciekawych miejsc w Trójmieście, jeśli macie ochotę przeczytać, to serdecznie zapraszam Was TUTAJ. 

CO PLANUJEMY ZOBACZYĆ WE WROCŁAWIU Z DZIEĆMI NASTĘPNYM RAZEM?

Na mojej liście są przede wszystkim 3 punkty:

Jeśli starczy nam czasu to chcemy jeszcze pospacerować po wrocławskim rynku i poszukać krasnali oraz odwiedzić plac zabaw na Wyspie Słodowej, ponoć bardzo fajny.

Myślę też, że nieunikniona będzie jednak i kolejna wizyta we wrocławskim zoo i afrykarium, bo dziewczynki je uwielbiają. Wtedy pewnie skorzystamy już z opcji biletu łączonego, zostaniemy cały dodatkowy dzień i popołudnie oraz wieczór spędzimy w Aquaparku.


Kiedy ostatnio robiliście sobie rodzinny weekendowy citybreak, odkrywając uroki i atrakcje jakiegoś miasta w Polsce? Ja odkąd przekopuję internet w poszukiwaniu ciekawych atrakcji, mam wrażenie, że moglibyśmy wyjeżdżać co weekend. Infrastruktura miejsc przyjaznym dzieciom i rodzinom rozrasta się bardzo szybko i naprawdę aż żal z niej nie skorzystać. Mamy w tym roku  na liście jeszcze : raz Wrocław, Łódź i Warszawę, a prawdopodobnie też Lublin i okolice.

Exit mobile version