Mój autorski FOTOPORADNIK – dla Ciebie za darmo!

Bądźmy w kontakcie

Zdjęcia. Wszyscy je mamy, wszyscy lubimy do nich wracać, wszyscy chcemy zatrzymać na nich przemijające momenty naszego życia. Bardzo często moment, gdy zostajemy rodzicami jest tym, w którym decydujemy się kupić własny aparat, najczęściej „cyfrówkę” i… zaczynamy pstrykać na oślep. W świecie, kiedy klisza właściwie jest przeżytkiem, a zdjęcia zamiast w albumach trzymamy na twardych dyskach lub w chmurze zanika wartość fotografii. Dlaczego mając tak łatwy dostęp do zatrzymywania ulotnych chwil naszego życia nie skupimy się na tym, żeby ze sztuki jaką jest fotografia wyciągnąć więcej tylko pstrykając tysiące zdjęć, z których później nawet nie wybieramy najlepszych, umniejszamy jej wartości? 

Trochę ponad rok temu zaczęłam uczyć się fotografii. Kompletnie amatorsko, kompletnie bez budżetu, całkowicie na własną rękę. Kilkanaście miesięcy temu byłam wręcz fotograficzną ignorantką, a dziś dzięki temu, że postanowiłam robić coś lepiej, nie tylko kolekcjonuję dla Wiki najpiękniejsze pamiątki w postaci klimatycznych kadrów z jej dzieciństwa, ale także zaczynam zarabiać na swojej pasji.

wikilistka, dziewczynka na plaży

Kilka miesięcy temu na facebookowym profilu Oli Ohirko, fotografki, którą cenię, zobaczyłam, że podjęła się ona wspaniałego projektu 365 dni. Z każdego dnia, zachowuje jedno zdjęcie, jeden kadr z dzieciństwa swoich córek. Absolutnie zakochałam się w tym projekcie i nie mogłam przestać o tym myśleć. Do tego doszła chęć podzielenia się z Wami wiedzą, którą posiadam. Wiedzą, którą zdobyłam przez ten rok. Poprowadzenia Was za rękę fotograficzną ścieżką, na której ja stawiałam swoje pierwsze kroki i udowodnienia Wam, że każda z Was może zatrzymywać ulotne chwile dzieciństwa swoich dzieci w pięknych, przemyślanych zdjęciach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC01118m 51 DSC00562 DSC00378

Chcę Was dzisiaj zachęcić, żebyście spojrzeli na fotografię inaczej. Ja uwielbiam wracać do swoich zdjęć z dzieciństwa, na których widzę typowe kadry z codzienności. Uśmiech, radość, beztroskę… Po przeszło 20 latach widzę jak wiele się zmieniło i chcę, żeby Wiktoria też za 20 lat mogła wrócić do codzienności, którą dziś wspólnie tworzymy.

Dzisiaj namawiam Was, żebyście nie trzymały na dysku setek tysięcy przypadkowych kadrów, tylko przyłożyły się do fotografii i starały się uchwycić, a potem zatrzymać tylko te najlepsze. Chcę Was uczulić na patrzenie na detale, na zaklęte w zdjęciach emocje, które wyrażają więcej niż tysiąc słów. Powiem Wam, co zrobić, aby album z tegorocznych wakacji Waszych dzieci był nieprzeciętny i nie składał się ze zdjęć pod tytułem „Jaś tu był”, ale żeby opowiadał o emocjach Jasia, jego przyzwyczajeniach, porankach, wieczorach, ulubionych zabawkach i uśmiechu, który na Jasia twarzy wywoływało granie w piłkę na plaży z ukochanym Tatą czy Dziadkiem.

Dzisiejszy wpis i to, co w nim dla Was przygotowałam jest chyba największym, najbardziej pracochłonnym i najważniejszym w moim dotychczasowym blogowaniu projektem, jakiego się podjęłam, więc mam wielką nadzieję, że dołączycie do mnie i skorzystacie z tego, co dla Was stworzyłam. Otóż :

Po pierwsze – napisałam specjalnie z myślą o Was fotoporadnik w formie e-booka o tym, jak krok po kroku w kilka miesięcy nauczyć się robić świetne zdjęcia. Prowadzę Was za rękę po zupełnie darmowej ścieżce, która pomogła mi przejść od takich zdjęć

0229

…….do takich

1

DSC00688

DSC05230

DSC01118m

DSC051911

Opisałam krok po kroku swoją przygodę z trybem manualnym – co z czym i dlaczego. Napisałam Wam o moich sposobach na walkę z ostrością. Opowiedziałam o kompozycji i perspektywie, pokazałam mój sposób obróbki zdjęć krok po kroku i zdradziłam triki na robienie lepszych zdjęć w domu.

Żeby pobrać e-booka wystarczy wpisać poniżej swoje imię i adres e-mail, tym samym zapisując się na mój newsletter, dzięki któremu będziemy w stałym kontakcie i po kilku minutach po potwierdzeniu zapisania się na listę powinnyście otrzymać maila z e-bookiem w formacie pdf .

To mój pierwszy tego typu projekt, więc jeśli coś by w tym automatycznym systemie jeszcze dziś nie działało, koniecznie do mnie napiszcie, podeślę Wam go ‚ręcznie’. W ciągu maksymalnie dwóch dni na blogu pojawią się też miejsca, w których bezpośrednio na stronie głównej wystarczy zapisać się do newslettera i od razu będzie można pobrać e-booka. Strasznie się nad nim napracowałam, starałam się napisać go najprościej, jak tylko się da. Najkrótszą drogą prowadzę Was do sukcesu, dlatego bardzo, bardzo proszę Was o informacje zwrotną – piszcie komentarze, maile, wiadomości jak Wam się moja praca podoba. Dzielcie się ze mną swoimi efektami i koniecznie udostępniajcie dzisiejszy wpis dalej! 

Przygotowałam też taki zbiór tematów, które mogą pomóc Wam spojrzeć na rzeczywistość pod różnym kątem i szukać odpowiedniego kadru – mam nadzieję, że okażą się Wam pomocne.

chmura tagów wyzwanie

Na koniec chcę Wam jeszcze powiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze i najważniejsze, nie ważne jaki macie aparat. Ja sama przez ostatnich kilka miesięcy robiłam zdjęcia kompaktowym aparatem Olympus’a i zerknijcie sobie choćby tutaj, tutaj i tu jakie udało mi się osiągnąć efekty.

Po drugie, gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie organizowanym z okazji 20-lecia marki Fotojoker (www.20latfotojoker.plPo primo dlatego, że właśnie świetny sprzęt Olympusa (a także inne rzeczy) można wygrać. Po secundo dlatego, że każda osoba biorąca udział w konkursie dostaje 50 zł na własną fotoksiążkę, a gwarantuję Wam, że pod koniec wakacji każdej z nas się to przyda – ja właśnie zabieram się za tworzenie fotoksiążki z poprzednich wakacji Wiki i mam nadzieję, że niebawem podzielę się z Wami efektami. Jakby tego było Wam mało, ja też postanowiłam wziąć udział w konkursie (kusi mnie ten aparat ;)), więc szukajcie – gdzie jest Mała, 3-letnia Monia w galerii i sprawdźcie, jak bardzo się zmieniłam.

To jak – mam nadzieję, że jeszcze dziś każda z Was zgłosi się po swoje 50 zł na fotoksiążkę.

***

Dziewczyny, czekam na Wasze reakcje po przeczytaniu e-booka no i koniecznie dajcie mi znać, czy dołączacie do projektu, liczę na Was! 

Wpis zawiera element współpracy z marką Fotojoker

A jeśli lubisz DIY…

Lampion LED DIY zrób to sam

Jak zrobić ledowy lampion DIY w 15 minut?

Znacie to uczucie, gdy coś za Wami chodzi dzień w dzień, ale nijak nie możecie się za to zabrać? Ja tak miałam. Dawno dawno upatrzyłam sobie ledowy lampion DIY – kiedy jeszcze znajdowałam czas, by przeglądać Pinteresta. A to świeczek nie miałam, a to wazonu, a na gotowe wciąż było mi żal kasy. I pewnie […]

4 komentarze
Mama, najlepsza mama, ozdoby świąteczne, DIY, dziecko, wspólna zabawa

Efektowne ozdoby świąteczne DIY, które wykonasz razem z dzieckiem

Efektowne ozdoby świąteczne DIY, które wykonasz razem z dzieckiem – niemożliwe? Dziś udowodnię Ci coś, w co sama nie wierzyłam jeszcze w zeszłym roku, a mianowicie, że wraz z trzylatką u boku można wykonać takie ozdoby świąteczne DIY, które dalekie będą od różnokolorowych łańcuchów z posklejanych kółek na choinkę czy innych temu podobnych, do których […]

7 komentarzy
DIY Kids - kolaż różnych DIY.

DIY kids, czyli zrób to sam dla dzieci – 30 pomysłów!

DIY , ‚do it yourself’ czy po prostu polskie ‚zrób to sam’ to wyrażenie coraz częściej używane, bo zaczyna do nas docierać, jak wiele rzeczy można zrobić samemu. Ba! Zrobić to można wszystko, ale zadziwiający jest fakt jak wiele przedmiotów, które chcielibyśmy mieć w swoim otoczeniu, ale np. wydają się nam zbyt drogie można tak […]

30 komentarzy
Prezent DIY święta u Wikilistki - pomysły na upominki do wykonania w domu. Cukier w kostkach, pudełka

Prezent DIY – Zrób to Sam!

Wszyscy wiemy, że najpiękniejsze prezenty to te, w które wkładamy najwięcej serca, tworzone z myślą o obdarowywanej osobie. Jak często jednak idziemy na łatwiznę i po prostu coś kupujemy ? Za często… niestety. Pamiętam czas, gdy byłam bez stałych dochodów, a jednak mając lat naście chciałam wszystkim sama dawać prezenty. Wtedy właśnie pierwszy raz wpadłam […]

17 komentarzy

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close