Tu i Teraz – czerwiec 2017

Bądźmy w kontakcie

I jak Ci mijają wakacje? Ja ogarniam pracę z dwoma dziewczynami u boku i nie powiem – lekko nie jest, ale opracowuję skuteczne sposoby. Póki co wyrwałam kwadrans, żeby podzielić się z Tobą swoimi myślami i kilkoma ważnymi informacjami. To co, wpadniesz na kawę? : ) 

Jestem wdzięczna za …

Za lato ze wszystkimi jego smakami. Za truskawki, czereśnie, arbuzy, ananasy, świeży kalafior, cukinie, młode ziemniaczki i nieprzyzwoitą ilość lodów do posmakowania.

Cieszę się …

Tym, co mam. Tak po prostu. Cieszę się, że stworzyłam sobie miejsce pracy, które sprawia, że mogę lato ( i każdą inną porę roku) w dużej mierze spędzić tak jak chcę. Jeśli mam ochotę spędzić dzień na plaży, zawsze mogę popracować wieczorem (albo na plaży). Jeśli chcę dłużej pospać – mogę. Jeśli chcę pracować na balkonie, z lodem w ręce albo nawet do góry nogami – mogę. Cenię to sobie ogromnie.

Czuję się …

Jednocześnie mega zmotywowana do wypuszczenia po wakacjach swoich własnych produktów on-line, z drugiej skrajnie zmęczona. Pracuję więc w fazach pt. jednego dnia pracuję niemal cały dzień, do późnej nocy, innego nie mam siły przełączyć kanału w telewizji … Stwierdziłam, że nie mam ochoty aktualnie z tym walczyć, więc akceptuję rzeczywistość jaką jest i wtedy, gdy już nachodzi mnie chęć do pracy, staram się zrobić możliwie najwięcej.

Pracuję nad …

Swoimi pierwszymi kursami on-line(!!!) i oficjalnym odpaleniem strony z fotografią! Póki co, pierwszym etapem jest darmowe wyzwanie – W 3 DNI DO LEPSZYCH ZDJĘĆ – do którego już dziś Cię zapraszam! Zapisać możesz się, klikając w poniższy obrazek.

Koniecznie po zapisie pamiętaj, żeby dołączyć do specjalnej grupy na facebooku, którą założyłam z myślą o tym wyzwaniu właśnie.

Korzystając z okazji, chciałabym dać Ci znać, że w związku z wakacjami, postawiłam sobie za cel minimum 1 nowy wpis tygodniowo na blogu. Czasem będą 2, czasem może nawet 3, ale ten obiecany będzie w każdy poniedziałkowy wakacyjny poranek. Obie dziewczyny w domu, praca nad nowymi projektami, dość duże projekty na jesień związane stricte z blogiem, próby odchudzania … no i wakacje, z których choć trochę chciałabym skorzystać, zdecydowanie nie są okolicznościami sprzyjającymi częstszym publikacjom, a ja zdecydowanie nie chcę, by mniejsza ilość czasu przekładała się na gorszą jakość, dlatego treści będzie mniej, ale będą takie, pod którymi podpisywać się będę z dumą.

Mam nadzieję, że zrozumiesz i nadal będziesz z przyjemnością wpadać do mnie na poranną lub wieczorną kawę, a w międzyczasie powspierasz mnie w moich nowych projektach. W social mediach pewnie też będzie mnie trochę mniej, ale i tak pewnie na Instagramie i Facebooku znajdziesz mnie najszybciej. Choć szczerze mam nadzieję, że w wakacje będziesz ładować akumulatory offline i wrócisz do mnie ze zdwojoną energią we wrześniu <3

Chciałabym …

O mamooo, moja lista marzeń jest całkiem długa, poukładana i w gruncie niezmienna od dłuższego czasu. Ale czego chciałabym tak tu i teraz? Poza kolejną miską truskawek z bitą śmietaną? … Hmmm. Chyba najbardziej pozamykać wszystkie ciągnące się sprawy pierdołowate, zamknąć pewien rozdział, otworzyć kolejny i z pustą głową nacieszyć się latem.

Uczę się …

Samodyscypliny. Uczę się pracować, nawet wtedy, gdy wiem, że przecież NIE MUSZĘ teraz (bo potem okazuje się, że jak sobie odpuszczę, to muszę po nocach). Uczę się, dotrzymywać słowa danego samej sobie, że nie będę dziś podjadała pomiędzy posiłkami i zrobię te interwały na orbitreku. Mam wybitną skłonność do takiego robienia wszystkiego, żeby było tak jak aktualnie mi się chce ( a raczej mi się nie chce ćwiczyć), więc mocno pracuję nad nawykiem samodyscypliny właśnie.

Myślę o …

Coraz częściej o planach na przyszłość, uwzględniających codzienne fajne „tu i teraz”. Myślę o tym, jak zorganizować przyszłoroczne wakacje w Grecji, nie musząc rezygnować przez rok ze wszystkich przyjemności. Myślę o tym, jak ogarnąć własne „M”, nie skazując się na „chleb i pasztet” przez najbliższe 5 lat, w imię potrzebnych oszczędności.
Więc myślę i działam, bo wiem, że samo się nie zrobi.

Słucham …

Głównie podcastów i zaległych live’ów z wyzwań/ kursów czy u blogerów, których śledzę. Niemal zawsze podczas ćwiczeń na orbitreku. A dokładnie tu i teraz słucham : mruczącej zmywarki, deszczu stukającego w parapet i jęczącej Wiki, pytającej po raz 1023643, kiedy przyjedzie ciocia ; )

Oglądam …

Tu i teraz – powtórki „Mentalisty” na TVN7, ale chciałam Wam polecić bardzo fajny film, który obejrzeliśmy wczoraj – McImperium” – o historii McDonalda. Myślałam, że będzie taki banalny i oklepany, a okazał się bardzo motywujący i … pokazujący prawdę o ludzkiej naturze, trochę ostrzegający, ale bardzo wartościowy.

Czytam …

Chwilowo, tylko zaległości zapisane do Pocket’a, bo czekam na nowe książki. Przeczytałam „Jak zostać Panią Swojego Czasu” Oli Budzyńskiej – świetna książka, polecam mocno! A teraz w kolejce : Potęga kiedy, Pokaż swój styl, Food Pharmacy i Esencjalista.

Czekam na …

Aktualnie na dostawę szafy do dziewczyn i wizytę koleżanki  : ) A tak ogólnie w tym miesiącu – chyba na cieplejsze dni i dzień spędzony w 100 % wakacyjnie. Na plaży, z frytkami na obiad, ananasem, truskawkami, lodami na plaży…

A co u Ciebie ? 

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close