Trzech pomocników do zadań specjalnych, których nie może zabraknąć w Twoim domu

Bądźmy w kontakcie

Wyobraź sobie taką sytuację – pomimo dwójki dzieci przez cały weekend w domu, spacerujących przez ¾ dnia z bułą w ręce i bawiących się nałogowo brokatem, praktycznie cały czas masz ogarnięte mieszkanie i jesteś wypoczęta. Wiem, myślisz, że to sielanka, ale … to możliwe i zaraz pokażę Ci, jak to się robi w stylu smart 😉

Odcinek pierwszy – buła, chrupki i brokat

Właśnie odkurzyłaś całe mieszkanie, zwinęłaś kable, schowałaś odkurzacz do schowka i dumna z siebie odwracasz się na pięcie i wchodzisz do salonu, a tam… Twoje szczęśliwe dziecię jadło bułę, sucharki albo kruche ciastko, które zwinęło z kuchennego blatu. Pewnie tak jak ja właśnie uśmiechasz się pod nosem myśląc „jak dobrze to znam”, prawda?

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy
Zna to każda z nas. Każda mama. Jeszcze kilka dni temu było to i moją zmorą, ale odkąd zatrudniłam pomoc do zadań specjalnych i zamiast uskuteczniać rolę sprzątaczki zamieniłam się w housemenagerkę, wszystko wygląda zupełnie inaczej.

Opowiem Ci dziś, o trzech takich, których powinni każdej potencjalnej mamie dorzucać do wyprawki. Takich, co idealnie odpowiadają na nasze potrzeby i są zawsze, gdy ich potrzebujemy. A przy okazji wyrabiają w dzieciach dobre nawyki – nieźle, co ?

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy
Odkurzacz bezprzewodowy Hoover Athen Evo

Mój pierwszy i wymarzony, na którego czekałam od tak dawna, to nowoczesna partia. W pełni mobilna, nieograniczona plączącymi się kablami maszyna do szybkiego ogarniania na bieżąco, z którą sprzątanie staje się tak dziecinnie proste, że mojej pięciolatce skończyły się wymówki z cyklu „sama sobie nie poradzę”.

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy

Athen Evo, bo o nim mowa to w moim odczuciu absolutne must have w każdym domu, w którym mieszkają dzieci i kochająca porządek matka wygodnicka ( już samo to jest kiepskim połączeniem ;)). Poręczny, wystarczająco lekki, a jednocześnie bardzo wydajny i skuteczny bezprzewodowy odkurzacz, który jest zawsze pod ręką to dokładnie to, czego mi było trzeba.

Co ciekawe, to też na tyle interesująca zabawka, że pięciolatka zaczęła sama po sobie ogarniać swój brokat, dzięki czemu dostała przyzwolenie na swobodne zabawy kreatywne. Wilk syty i owca cała.

Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy? Na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Szukając odpowiedniego dla siebie bezprzewodowego odkurzacza koniecznie zwróć uwagę na takie rzeczy, jak jego zwrotność , moc i czas pracy na baterii. Athos ma też odpowiedni program do odkurzania twardych podłóg, osobny do dywanów ( z turboszczotką – każda posiadaczka wypadających włosów wie, jak bardzo jest to w cenie) oraz opcję turbo. Bardzo przydaje się też opcja podświetlenia – zwłaszcza, gdy odkurzasz akurat pod meblami.

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy

Ja swój Athen Evo polecam Ci z jeszcze jednego powodu, Hoover – który jest jednym z partnerów projektu smart life, a tym samym tego wpisu – organizuje właśnie ekstra promocję, w której po zakupie modelu Athen Evo, ZUPEŁNIE ZA DARMO dostaniesz mop parowy Steam Capsule 2w1. Koniecznie doczytaj szczegóły TUTAJ, bo mop też jest wart uwagi, o czym opowiem Ci następnym razem.

No dobrze – rozpisałam się, ale przecież Athen to tylko jeden z 3 moich nowych przyjaciół i zaspokaja tylko jedną z wielu potrzeb.

A co jeśli dzieci nabałaganiły przed samym snem, a Tobie nie chce się nawet ruszać ręką? Kto to posprząta?

Odkurzacz automatyczny, i-robot, odkurzacz hoover roboac

A no, jest taki jeden. Zwiemy go ROBOCOM i jest na nasze zawołanie. Konkretnie na moje – ja się relaksuję, a on sprząta za mnie. Nie je, nie pije, a sprząta i żyje ; ) I to całkiem nieźle sprząta, bo pomimo moich obaw daje radę świetnie także na mocno zabrudzonym dywanie. Do tego sterowanie nim za pomocą aplikacji to świetna zabawa – tak twierdzi Ł., ja jednak z racji lenistwa, zdaję się raczej na tryb auto 😉

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy
Hoover odkurzacz automatyczny ROBO

Hoover Athen Evo, odkurzacz bezprzewodowy


Kiedy przyda Ci się ROBOCOM?

Przede wszystkim wtedy, gdy masz sporą powierzchnię do ogarnięcia na jednym poziomie i bez ciasno poustawianych mebli.

No dobra, ale czym posprzątać WSZYSTKO w ramach wiosennych porządków?

Pobrałam sobie tablice do wiosennych porządków od NiebałagAnki, więc już wiem, że porządne sprzątanie nie kończy się na ogarnięciu podłóg na podstawowym poziomie. Musiałam jakoś przecież odhaczyć odkurzanie kratek, żyrandoli, czyszczenie piekarnika i inne kosmiczne rzeczy, prawda?

odkurzacz, duża moc, odkurzacz Hoover Athos

Tu po pierwsze wkracza słowo – ODDELEGOWAĆ. Mężowi oczywiście 😉

Po drugie – nie być zołzą i dać mu pomocnika, który skradnie serce gadżeciarza. I tym sposobem zadomowił się u nas także multifunkcyjny top of the top wśród odkurzaczy – Hoover ATHOS

odkurzacz, duża moc, odkurzacz Hoover Athos
odkurzacz Hoover Athos

Z pozoru to zwykły, klasyczny odkurzacz z kablem, ale nie daj się zwieźć. Ma sprytnie ukryte akcesoria w środku, dzięki którym posprzątasz każdą powierzchnię. Oprócz tego, w zestawie jest kilka wymiennych końcówek, odpowiednich do wszystkich rodzajów podłóg – w tym np. turboszczotka do dywanów, która okazała się wybawieniem przy naszych maksymalnie obłażącym dywanie w sypialni, którego dotychczasowe czyszczenie było niczym sesja cardio.

odkurzacz, duża moc, odkurzacz Hoover Athos

odkurzacz, duża moc, odkurzacz Hoover Athos

Ł. zachwala go też za 11-metrowy kabel, który pozwala ogarnąć całe mieszkanie bez przełączania między kontaktami i teleskopową rurkę. Ja zaś mocno chwalę za cichą pracę, która pozwala odkurzać nawet wtedy gdy Mia śpi oraz specjalny,  filtr EPA, który skutecznie eliminuje kurz i alergeny, co w domu, w którym mamy rasowych kurzowych kichaczy jest nie do przecenienia, a gdy się zabrudzi, mogę go umyć wodą.

Dodatkowo mamy bardzo miękkie, skrętne kółeczka, bardzo lekkie wyciąganie kabla oraz możliwość takiego zapakowania go w całość, że pomimo z pozoru dużych rozmiarów i wielu akcesoriów można go łatwo schować.

odkurzacz, duża moc, odkurzacz Hoover Athos

To są wszystkie funkcje, których powinnaś szukać, wybierając w sklepie porządny, tradycyjny odkurzacz : ) 

Jedyną opcją, której mi w nim brakowało jest odkurzacz ręczny – taki, który można by zabrać do samochodu, czy odkurzyć nim kanapę, szafki w kuchni czy regał z książkami, ale i tu Hoover był szybszy i równolegle do akcji z Athen Evo, o której pisałam wyżej, organizuje też promocję na odkurzacze z serii 4A (Athos jest objęty tą promocją) , w której po zakupie jednego z tych modeli, odkurzacz ręczny Jive możesz dostać ZUPEŁNIE ZA FREE! Tutaj zerknij sobie na szczegóły akcji.

Pomocnicy, których Ci dziś przedstawiłam, sprzątanie na bieżąco i delegowanie obowiązków wśród wszystkich domowników – także dzieci – to moje patenty na to, by znajdować w matczynej codzienności chwile dla siebie. Taką godzinkę na prowadzenie Bullet Journal, czytanie książek, domowe spa czy kreatywne dokumentowanie wspomnień. Często pytacie mnie jak jak to robię, że wszystko ogarniam. No właśnie tak. Działam smart i dzięki temu, że wreszcie udało mi się wszystko podopinać na ostatni guzik, Ciebie też tego nauczę. Zainteresowana ? : )

Aktualnie u nas na topie

© Wikilistka 2016
Kreativ Media
Close